Різне

Виконавча геодезична зйомка

ispolnitelnaja-semka_250Зведення будь-якого будівельного об’єкта починається з паперу. На нього наноситься у вигляді креслень задумана архітектором будівля або споруда. Будь-який будівельник знає, що і закінчується будівля знову ж папером, на яку переноситься об’єкт, відтворений в цеглі і бетоні. Після закінчення будівництва проводиться так звана виконавча зйомка в цілях визначення відповідності проекту його втілення. Без виробництва виконавчої зйомки будівля офіційно вважається недобудованою. Здійснення виконавчої зйомки по закінченні будівництва є неодмінною умовою завершення будівництва і здачі будинку в експлуатацію.

Для геодезичних цілей исполнительная съемка об’єкта має важливе значення. Як відомо, головним предметом інтересу геодезистів є координати тих чи інших об’єктів. За допомогою виконавчого креслення, дані для якого дає виконавча геодезична зйомка, інженер-геодезист встановлює, грубо кажучи, наскільки координати побудованого будинку відрізняються від проектних, і згідно з фактичними даними вносить зміни в геодезичну документацію. Протягом усіх років, поки буде стояти будівля, її місце розташування буде визначатися саме відповідно до цієї документації, складеної на підставі даних виконавчої зйомки.

Для успішної безаварійної експлуатації будівлі немаловажно знати схему розташування підземних комунікацій. Зрозуміло, чим таких комунікацій більше – водопровідних, каналізаційних та інших, тим вище необхідність правильного складання зазначеної схеми. Спосіб точного відтворення місця розташування трубопроводів і кабельних систем – виконавча зйомка підземних комунікацій, вироблена, як правило, на стадії розкритих траншів. Здійснення зйомки саме на цій стадії дозволяє найбільш повно відобразити в документації проходження трас комунікацій. Повторимося, в безаварійній експлуатації ці відомості відіграють ключову роль.

Однією з дисциплін, яка щільно взаємопов’язана з землеустроєм поряд з геодезією, є топографія. Топографічні дані як частина геодезичної інформації використовуються в будівництві. Для збору цих даних використовується той же метод – зйомка. Тільки називається вона відповідно – топографічна зйомка, яка теж може бути виконавчою. Проведення топографічної зйомки в деяких випадках необхідно для отримання дозволу на будівництво. Бачите, існує паперова робота і раніше викреслювання власне будівельного проекту. Побудована будівля наноситься на топографічний план, і ця інформація використовується згодом для складання генпланів та іншої роботи в частині облаштування земель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments