Всесвіт

“Вебб” зробив знімок двох галактик, які зливаються в новий Всесвіт (фото)

Дослідники виявили галактику MACS0647-JD і продовжили її вивчати. Однак тільки тепер з’ясувалося, що це не одна, а дві галактики, які зливаються одна з одною.

Раніше дослідники вважали, що вони відкрили найвіддаленішу галактику у Всесвіті — її назвали MACS0647-JD. Але тепер виявилося, що це не одна, а дві галактики, які зливаються в одну.

У новому дописі в блозі NASA, Європейського космічного агентства та Наукового інституту космічного телескопа описує різницю, яку зробили нові спостереження. 10 років тому здавалося, що ця бліда червона точка — крихітна галактика розміром з Чумацький шлях в перші 400 млн років після великого вибуху. А тепер поруч з ним знайшли ще одну галактику.

Ділянка MACS0647-JD

Мета телескопа “Вебб” вартістю $10 млрд — допомогти вченим зрозуміти, як формувалися перші зірки і галактики у Всесвіті, вік якої оцінюється в 13,8 млрд років.

Явище, відоме як гравітаційне лінзування, допомогло «Веббу» розкрити більше інформації про MACS0647-JD. Масивна гравітація скупчення галактик на передньому плані діяла як космічна лінза, згинаючи і збільшуючи світло від далекої системи. Цей ефект не тільки зробив MACS0647-JD більш помітним, але й розсіяв копії системи в різних масштабах у трьох частинах зображення.

За словами дослідників, синій газ на знімку вказує на дуже молоде зіркоутворення і малу кількість пилу. Вчені планують провести глибоке дослідження, щоб точно визначити, що це дві галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments