Наука

Щоб вилікувати ожиріння, вчені використовували пісок. Це спрацювало

В рамках нового дослідження вчені з’ясували потенціал пористих частинок, зроблених з очищеного піску, для зміни метаболізму в організмі людини. Результати опубліковані в журналі Pharmaceutics.

Вчені активно шукають нові інструменти для боротьби зі зростаючим рівнем ожиріння. Нове дослідження підтвердило потенціал частинок діоксиду кремнію. Виявилося, вони блокують активність ферментів, які перешкоджають поглинанню організмом жирів і цукрів.

Дослідження провели співробітники Університету Південної Австралії. Воно засноване на більш ранній роботі, в рамках якої біологи вивчили, як штучні частинки кремнезему впливають на те, як організм поглинає енергію з продуктів з високим вмістом жирів. Виявилося, що частинки мезопористого кремнезему сприяють зниженню ваги у мишей з ожирінням при додаванні в їх раціон. Також їх використання виявилося безпечно для чоловіків, коли вони приймали його в якості харчової добавки.

“Пористий кремнезем привертає все більшу увагу через його потенціал в боротьбі з ожирінням, а випробування на людях показали, що це безпечна терапія, — розповів провідний автор дослідження Пол Джойс. – Однак те, як саме це працює, вислизало від дослідників. У всякому разі, дотепер».

Тепер вчені з’ясували, що пористий діоксид кремнію сприяє боротьбі з ожирінням, діючи локально в кишечнику, обмежуючи перетравлення і всмоктування жирів і вуглеводів. Їх щадний механізм забезпечить клінічно ефективні результати зниження ваги без побічних ефектів.

Щоб дійти такого висновку, вчені розробили вдосконалену модель травлення in vitro. Так вони контролювали перетравлення ліпідів і вуглеводів під час імітації прийому їжі з високим вмістом жирів і вуглеводів.

Експерименти показали, що штучні частинки діоксиду кремнію з очищеного піску перешкоджають активності травних ферментів і панкреатичної ліпази в шлунково-кишковому тракті. На ці ефекти сильно впливає розмір пір і розмір самих частинок. Тести показали, що ідеальний розмір становить 6-10 нанометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments