Земля

Щурів розміром з собаку знайшли в Південно-Східній Азії

На Східному Тиморі антропологи знайшли кістки вимерлого виду щурів. Тварини в десять разів перевищували за розміром сучасних представників роду. На думку вчених, люди жили по сусідству з гігантськими щурами кілька тисячоліть і навіть харчувалися ними.

08-11-15-foto-600x400-1 (2)

Про своє відкриття Джульєн Луйс (Julien Louys) повідомив на конференції Американського товариства палеонтології хребетних в Техасі, наголошується в прес-релізі Австралійського національного університету.

Луйс вважає стародавніх тварин найбільшими щурами з відомих науці.

«Це справжні представники мегафауни. Найбільший з них важить близько 5 кілограмів — як невеликий пес. Для порівняння, найбільші сучасні щури важать менше кілограма », — зазначив учений.

Зараз завдання Луйс як учасника проекту «З Сунді в Сахул», присвяченого міграціям найдавніших людей по Південно-Східній Азії, зрозуміти причину вимирання гризунів. Вчений вважає гігантських щурів травоїдними тваринами.

Перші люди прийшли на Східний Тимор близько 46000 років тому. Довгий час вони жили поруч з пацюками і навіть харчувалися гризунами — судячи по слідах надрізів і термічної обробки на кістках.

Вимерли щури зовсім недавно — близько тисячі років тому. Луйс пов’язує їх зникнення з появою у аборигенів металевих знарядь, що дозволили їм розчищати ліс у великих масштабах.

Існують дві основні версії причин вимирання плейстоценової мегафауни: зміна клімату (у тому числі в результаті падіння метеорита) і дії людини — полювання або знищення місць проживання. Друга гіпотеза недавно отримала підтвердження щодо печерних ведмедів. На її користь висловлювалися і дослідники, які займалися вивченням історії заселення Австралії. У липні 2015 року в журналі Science були опубліковані результати аналізу ДНК тварин, що свідчать про те, що їх вимирання було пов’язане з різкими кліматичними зрушеннями, насамперед потеплінням в міжлідниковий період.

Кнопка «Наверх»
Закрыть