Людина

Вчені назвали 3 способи, які здатні уповільнити старіння мозку

Нейропсихолог і експерт по здоров’ю мозку Мішель Браун розповіла, як людині уповільнити старіння цього органу. Спеціалістка назвала 3 способи, що дозволяють людям бути молодше своїх однолітків у плані мозкової активності.

Важливою характеристикою будь-якої людини є швидкість її епігенетичного старіння. Воно являє собою різницю між хронологічним віком і клітинним старінням. На цей показник впливає спосіб життя людини, тому важливо знати, як уповільнити ці процеси. Перший спосіб полягає в порівнянні себе з однолітками. Дослідження показують, що люди, які виглядають молодше, мають більш молодий мозок. У цьому контексті важливо помічати стан інших і на тлі цього оцінювати власне становище.

Наступний спосіб уповільнення старіння мозку полягає у фізичних навантаженнях. Прогулянки, біг і заняття спортом призводять не тільки до розвитку м’язів, але до змін у нейронах. Дослідження показали, що фізичні вправи збільшують розмір гіпокампу, що відповідає за пам’ять і процес клітинного старіння.

Наступна порада від вченого – розвиток уважності. Нейропсихолог зазначає, що людина, яка контролює свою поведінку і думки, буде мати більш молодий мозок, ніж ті люди, які цього не роблять. В цьому питанні відмінно допомагають медитація, розслаблююча музика, йога і навіть прогулянки на самоті. Спеціалістка радить комбінувати ці методи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть