Екологія

Схід Росії чекають сильні катаклізми

Група вчених зі США, проаналізувавши дані супутникових спостережень за 38 років, з’ясувала, що антропогенне глобальне потепління може призвести до посилення частоти і сили природних катаклізмів на сході Росії і в Монголії. Їх дослідження опублікований в журналі Science.

Автори нової роботи вивчили кілька теоретичних моделей, що описують стан клімату до і після промислової революції. Дослідники виявили характерні патерни сезонних коливань температур, що залежать від природних причин. Потім вони зіставили ці патерни з даними супутникових вимірів температури в тропосфері з 1979 по 2016 рік, вивчивши різницю між мінімальними і максимальними температурами кожного року.

В результаті вони з’ясували, що найбільш сильний контраст між зимою і літом існує в середніх широтах Північної півкулі. У тропіках ця різниця значно менша, а найскромніші коливання властиві Антарктиці. Крім того, різниця між зимовими і літніми температурами в деяких районах Північної півкулі виявилася значно більшою, ніж припускали моделі. Найбільш сильні відмінності помітили на території Монголії і східних регіонів Росії.

За словами вчених, таке різке потепління не можна пояснити природними факторами. Розрив між літом і зимою росте через парниковий ефект, спричинений діяльністю людей. Вчені вважають, що ці процеси можуть призвести до збільшення частоти і сили природних катаклізмів.

З початку XX століття середня температура повітря зросла на 0,74 градуси Цельсія, приблизно дві третини припадають на період після 1980 року. Кожен з останніх трьох десятиліть був тепліше попереднього, температура повітря була вище, ніж будь-яке попереднє десятиліття, починаючи з 1850 року. Ймовірна величина можливого зростання температури протягом XXI століття на основі кліматичних моделей складе 1,1-2,9 градусів Цельсія для мінімального сценарію викидів в атмосферу, а 2,4-6,4 градусів Цельсія для максимального.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button