Здоров'я

Схильність до появи прищів пов’язана з генетикою

Нова робота британських вчених з Центру біомедичних досліджень припускає, що схильність до появи прищів може мати генетичний характер. Щоб прийти до такого висновку, фахівці проаналізували ДНК 26700 людей, деякі з яких страждали від вираженої вугрової висипки. Отримані результати виявили значні генетичні відмінності між людьми зі шкірним захворюванням і людьми з чистою шкірою.

Вважається, що гени, які контролюють волосяні фолікули, відіграють особливо важливу роль у виникненні проблем зі шкірою. Експерти назвали проведене дослідження «значним стрибком вперед» і сподіваються, що воно призведе до більш ефективного лікування прищів без виникнення рубців.

Прищі є досить поширеною проблемою серед підлітків і молодих людей, згідно зі статистикою, близько 80% людей у віці від 11 до 30 років мають вугровий висип. Люди найчастіше страждають від прищів в підлітковому віці, і симптоми зазвичай зникають до того часу, коли їм виповнюється 20 років. Тим не менш, прищі можуть з’явитися і в зрілому віці.

В ході випробувань вчені вивчили ДНК 26772 чоловік, з яких у 5602 осіб були прищі. Дослідники виявили генетичні варіанти, пов’язані з прищами в 15 генетичних точках, 12 з яких раніше не були ідентифіковані. Фахівці також виявили, що багато генетичних варіантів, пов’язані зі станом шкіри, впливають на утворення волосяних фолікулів. Вважається, що порушення функції волосяних фолікулів сприяє колонізації бактерій, які викликають прищі, що викликають запалення.

Медики сподіваються, що розуміння ролі генетики виникнення вугрів призведе до більш ефективного лікування, яке буде спрямоване на зменшення запалення і придушення поширення бактерій.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button