Здоров'я

5 вправ для профілактики остеохондрозу при сидячій роботі

Шийний остеохондроз – захворювання, яке характеризується больовими відчуттями в області шиї і спині. Щоб не допустити розвитку остеохондрозу, візьміть на озброєння наступні 5 вправ, які слід виконувати щодня.

Ми досить довго сидимо нерухомими перед комп’ютером, тим самим навантажуємо м’язи спини і шиї. У такому випадку існує небезпека і розвитку такого серйозного захворювання як остеохондроз. Щоб уникнути такого розвитку сценарію, слід звернути увагу на ці 5 вправ.

1. Робимо нахили вперед

Цю вправу робимо прямо на робочому місці. Сядьте зручніше, покладіть одну долоню на лоб, після чого починайте нахиляти голову вперед, чинячи долонею опір. Таку вправу робимо до 10 секунд. Робимо невелику перерву, після чого знову повторюємо вправу. Нахили вперед слід повторити до 10 разів.

2. Робимо нахили в бік

Вихідне положення таке ж, як і в попередній вправі. Кладемо долоню на голову в області скроні. У такому положенні схиляємо голову в бік, при цьому натискаючи на неї долонею, чинячи опір.

Так само, як і в попередньому випадку, виконуємо вправу протягом 10 секунд, після чого робимо невелику перерву і повторюємо. Всього слід повторити 10 разів.

3. Робимо повороти в бік

Сядьте прямо, а руки опустіть вздовж тулуба, розслабтеся. Повільно повертаємо голову вправо наскільки це можливо, до відчуття напруги. Повертаємося у вихідне положення, після чого повертаємо голову в крайнє ліве положення.

Вправу слід повторити від 5 до 10 разів в кожну сторону.

 

4. Піднімаємо плечі

Для виконання цієї вправи ви можете прийняти положення сидячи або встати. Опустіть руки вздовж тулуба, максимально підніміть плечі і утримуйте їх в такому положенні протягом 10-15 секунд. Потім опустіть плечі, зробіть глибокий вдих і відпочиньте протягом 10-15 секунд. Вправу слід повторить від 5 до 10 разів.

5. Робимо нахили до грудей

Вихідне положення таке ж, як і в попередній вправі (сидячи або стоячи з опущеними вздовж руками). У такому положенні плавно опускаємо голову вниз, при цьому намагаючись притиснути підборіддя до грудей. Якщо у вас хороша рухливість шийних хребців, то підборіддям ви зможете відчути грудну виїмку.

Вправу потрібно повторити від 5 до 10 разів.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button