Земля

Знайдено абсолютну зброю проти комах

Нова технологія насамперед буде спрямована на екологічно чисту боротьбу з комахами-шкідниками на сільськогосподарських угіддях. Крім того, відкриття вчених розкриває досі невідомі подробиці найважливіших фізіологічних процесів, загальних для багатьох видів комах.

Команда ентомологів з Університету штату Канзас виявила нейропептид, названий наталізін, який регулює сексуальну активність і репродуктивну здатність комах. Наталізін складається з коротких ланцюжків амінокислот і є частиною пептідергіческой сигнальної системи комах і членистоногих. Дана система використовує короткі пептиди в якості нейротрансмітерів для передачі сигналів по всьому організму.

Американські вчені у співпраці з колегами з Південної Кореї та Словаччини досліджували три різних види комах (плодові мушки, шовкопряд і хрущак каштановий) і виявили, що у всіх видів натазілін регулює сексуальну активність і плодючість комах. Коли вчені придушували вироблення наталізіна, спостерігалася чітка картина: комахи переставали паруватися. Блокування наталізіна призводить до того, що жіноча стать перешкоджає залицянням самців, та й самі самці не прагнуть залучити самок.

Поки вчені точно не знають з чим це пов’язано, можливо порушується передача хімічних сигналів (запахів) між самцем і самкою. Вчені вважають, що блокування наталізіна може стати потужним засобом для боротьби з комахами-шкідниками. Наталізін є унікальним нейропептидів для комах і членистоногих і розвивався разом з ним.

Наталізін має лише одну відому вченим функцію: він відповідає за репродуктивну функцію і шлюбну поведінку у комах і членистоногих. Тому вчені вважають, що дією на наталізін ми убезпечимо людину, на відміну від усіляких отрутохімікатів, якими обприскують рослини. Можливо, вже в найближчому майбутньому з’являться препарати, які зможуть за 1-2 роки повністю позбавити селян від необхідності використовувати токсичні хімікати. Будемо сподіватися, що таким же ефективним способом вдасться остаточно позбутися й від комарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Будемо сподіватися, що таким же ефективним способом вдасться остаточно позбутися й від комарів.

    + ластівок, горобців і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button