Наука

Вчені пояснили, чому вправи зміцнюють кістки і імунітет

Їм вдалося знайти середовище, де виробляються нові кісткові й імунні клітини. Виявилося, для підтримки цього середовища необхідний постійний рух, наприклад регулярні тренування.

Photo by Anupam Mahapatra on Unsplash

Вчені з Науково-дослідного інституту дитячого медичного центру в Юті (CRI) вивчили підмножину клітин рецептора лептину + (LepR +), які виробляють остеолектін. Біологи виявили, що клітини знаходяться виключно навколо артеріольних кровоносних судин в кістковому мозку і підтримують прилеглі лімфоїдні попередники, синтезуючи фактор стовбурових клітин (SCF). Експерименти проходили на лабораторних мишах. Подробиці опубліковані в журналі Nature.

Також команді вдалося з’ясувати, що остеолектін-позитивні клітини створюють спеціалізовану нішу для кісткоутворюючих і лімфоїдних попередників навколо артеріол. Однак кількість таких клітин зменшується з віком.

Щоб перевірити, чи можна звернути процес назад, вони поставили в клітках лабораторних мишей бігові колеса – і тварини змогли постійно тренуватися. Виявилося, завдяки постійному навантаженню кістки гризунів зміцнювалися, в той час, як кількість остеолектін-позитивних клітин і лімфоїдних попередників навколо артеріол збільшувалася. Це була перша ознака того, що механічна стимуляція регулює нішу в кістковому мозку.

Крім того, вчені виявили, що остеолектін-позитивні клітини експресують рецептор Piezo1, який сигналізує всередині клітини у відповідь на механічні сили. Коли його видалили, у тварин слабшали кістки і погіршувався імунітет.

Таким чином, команда з’ясувала, що сили, створювані при ходьбі або бігу, передаються по артеріолярних кровоносних судинах в кістковий мозок. Це стимулює кісткоутворенні клітини і лімфоцити до проліферації і сприяє зміцненню кісток і імунітету. При цьому, якщо інактивувати здатність кісткових клітин реагувати на тиск, викликаний механічним рухом, то кістки стануть слабкіше, а здатність протистояти інфекціям знизиться.

Разом ці дані визначають новий спосіб зміцнення кісток і імунної функції за допомогою фізичних вправ. «Минулі дослідження показали, що тренування можуть поліпшити міцність кісток і імунітет. Нам же вдалося знайти механізм, завдяки якому це відбувається », – підсумував Шон Моррісон, директор CRI і дослідник з Медичного інституту Говарда Хьюза.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button