Здоров'я

Шкода алкоголю для людей, що займаються спортом

Багато людей вважають, що невелика кількість алкоголю не може зашкодити організму. Продукція кіноіндустрії, відеоряд музичних кліпів та численна реклама створили домінанту, що вживання спиртних напоїв – невід’ємна частина гарного успішного життя. Тому пляшка пива в компанії друзів або алкогольний коктейль в клубі вважаються нормою. А відразу після тренування – приємним способом зняти напругу.

Однак і лікарі, і професійні тренери впевнені, що алкоголь несумісний із заняттями спортом. І навіть невеликий обсяг спиртного можна вжити тільки за 6 годин до і через 6 годин після тренування. Справа в тому, що засвоєння організмом алкоголю і його виведення відбувається порівняно довго. Чоловікові вагою 75 кг повністю звільнитися від шкідливого впливу однієї чарки горілки вдасться лише за чотири години. І чим більший обсяг випитого, тим довше триває таке очищення. Так цілий день може випасти з тренувального процесу, що для спортсменів просто неприпустимо.

Дія алкоголю на людей, що займаються спортом

1. Уповільнення м’язового зростання. Через вживання спиртних напоїв робота печінки змінюється і вироблення амінокислот, що беруть участь у синтезі білка для росту м’язової тканини, зменшується. Крім того, відбувається придушення гормону росту і інсуліноподібний фактор росту, що уповільнює процес нарощування м’язів.

2. Зневоднення. Розщеплення етанолу завжди супроводжується вираженим сечогінним ефектом. Через це порушується розподіл рідини в організмі, що призводить до зневоднення. В такому стані тренуватися небезпечно, адже кров гусне, значить, робота серця ускладнюється. Займатися спортом при зневодненні не рекомендується ще й з причини порушення теплорегуляції, так як при зниженій температурі тіла результату досягти неможливо.

Для довідки
Внаслідок значної сечогінної дії організм втрачає цілий ряд необхідних вітамінів: А, С і всю групу В, а також кальцій і цинк.

3. Утворення жирів. Після продуктивного тренування організм поповнює запас енергії і поживних речовин, використовуючи накопичення. Таким чином ми позбавляємося від зайвого жирового прошарку, а м’язи оновлюються і відновлюються. Однак якщо протягом 10 годин після заняття вжити спиртні напої, то весь процес буде порушений. Алкоголь сповільнює обмін речовин, що серйозно впливає на схуднення. Етанол сам по собі висококалорійний продукт, адже в одному його грамі міститься 7 ккал. Не варто забувати, що всі алкогольні напої сильно підвищують апетит і при цьому притупляють почуття насичення.

4. Зниження витривалості та швидкості реакції. Внаслідок уповільнення синтезу глікогену, що виступає своєрідним резервним паливом організму, людина не може досягти стану межі, після якої досягаються нові особисті перемоги і рекорди. Через зменшення швидкості реакції можна підвести свою команду під час гри у волейбол, хокей, гандбол. А такі види спорту, як стрільба, альпінізм або аеронавтика, стають просто небезпечними для людей, які вжили спиртні напої.

Для довідки
Через дії алкоголю порушуються тривалість і послідовність фаз сну. Організм не отримує відпочинок, необхідний для подальших тренувань.

У професійному спорті вживання спиртних напоїв перед змаганням може спричинити дискваліфікацію учасника. Під забороною навіть лікарські настоянки і шоколадні цукерки з лікерною або коньячної начинкою, з допомогою яких реально трохи заспокоїтися і зменшити тремор рук. Малі дози алкоголю вважаються допінгом у таких спортивних категоріях:

  • боулінг;
  • мотоспорт;
  • карате;
  • автоспорт;
  • п’ятиборство;
  • стрільба з лука.

У тих випадках, коли неможливо уникнути вживання спиртних напоїв, пийте їх таким чином, щоб шкода для організму виявилася мінімальною. Для цього купуйте тільки якісну сертифіковану алкогольну продукцію. За дві години до свята прийміть сорбенти, а перед застіллям з’їжте бутерброд з вершковим маслом. Закушуйте продуктами, багатими білками, а після заходу вживайте побільше чистої негазованої води.

Люди, охочі зробити спорт частиною свого життя, повинні розуміти, що поєднувати тренування з алкоголем неможливо. І найкращий відпочинок для м’язів – це не келих пінного пива, а масаж або тепла ванна. Адже результату можна досягти лише за умови подолання себе, причому не тільки у фізичному, але і в моральному сенсі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button