Здоров'я

“Легкі” сигарети ще небезпечніше для здоров’я, ніж звичайні?

Навіть школяр в наші дні знає, що куріння викликає рак легенів. Однак виробники сигарет надають курцям “здорові” альтернативи у вигляді виробів зі спеціальними фільтрами. Вважається, що “легкі” сигарети менш небезпечні. Але чи варто вірити нав’язливій рекламі? Поговоримо про це докладніше.

Особливі фільтри відповідальні за виникнення аденокарциноми

У зв’язку з повсюдно наростаючим зростанням популярності здорового способу життя, тютюнові компанії ризикують втратити значну частину споживачів. “Турбота про здоров’я людини” — саме під таким слоганом почали випускатися особливі сигаретні фільтри. І зараз на пачках відомих брендів суцільно і поруч стоїть маркування “м’які” або “легкі”. Однак, за останніми даними вчених, куріння “м’якого” тютюну не стало порятунком для людей. Співробітники Університету штату Огайо під керівництвом Пітера Шилдса з’ясували наступне: існує чітка кореляція між фільтрами з вентиляційними отворами і випадками діагностування аденокарциноми. Виробники в черговий раз обвели навколо пальця довірливих любителів тютюну. Багато людей впевнені в тому, що “легкі” сигарети менш небезпечні для здоров’я, як звичайний тютюн.

Винахідники фільтра благу мету переслідували

Сигаретний фільтр був винайдений в 60-ті роки ХХ століття, і, зрозуміло, винахідники мали благі цілі. Вони не хотіли нашкодити курцям і щиро вважали, що відтепер куріння буде менш небезпечним. Проте зовсім скоро планету очікував сплеск зареєстрованих випадків лаку легенів. З того часу кожне десятиліття відсоток курців, вмираючих від аденокарциноми, неухильно зростає. І тепер можна сміливо заявляти про масштаби цієї епідемії.

У чому відмінність звичайних сигарет від “легких”?

По суті, ці два види тютюнових виробів нічим не відрізняються, з однією лише різницею: сигаретний фільтр у другому варіанті має особливу перфорацію. Якщо вірити винахідникам, створена ними структура повинна була розбавляти концентрований тютюновий дим повітрям.

Доступ до секретних даних

Цікаво, що тютюнові компанії проводили власні випробування, в ході яких з’ясувалося, що фільтр не тільки не знижує кількість токсичних речовин, що потрапляють в легені курця, але і змінює саму структуру диму. Однак цю інформацію не можна було винести на суд громадськості, в іншому разі продаж сигарет різко б впав. Результати всіх досліджень лежали в засекречених папках, і тільки тепер незалежним дослідникам вдалося отримати до них доступ. У загальній складності команді з Університету штату Огайо вдалося проаналізувати близько трьох тисяч документів, в яких відображені випробування “легких” сигарет і внутрішня статистика.

Висновки дослідження

З одного боку, “легкі” сигарети знижують концентрацію вдихуваних курцем смол, але з іншого боку, це не рятує від розвитку раку легенів. Аденокарцинома вважається особливо агресивною формою цього важкого захворювання. У науковців немає сумнівів, що фільтр змінює принцип згоряння тютюну, що призводить до збільшення концентрації токсичних речовин. Таким чином, курець думає, що вдихає менш концентрований дим, але насправді його легені отримують ще більше шкідливих речовин, ніж під час паління звичайних сигарет. Та й сама конструкція фільтра дозволяє канцерогенам проникати в легені ще глибше. На жаль, помилкове відчуття про більш низьку концентрацію нікотину дійсно присутня.

Думка незалежного експерта

Ось що каже доктор медицини Майкл Фіоре, який не брав участь в дослідженні: “Люди думають, що ці сигарети менш небезпечні. Це дозволяє їм робити більш глибокі затяжки і в середньому викурювати більше. Вони можуть утримувати дим у роті довше. Все це в сукупності ще більше збільшує кількість токсинів, які отримує тіло курця. Тютюнові компанії зобов’язані припинити маркувати пачки, вони не повинні продовжувати вводити людей в оману”. Тим часом автори дослідження пропонують ввести заборону на використання фільтрів з особливою перфорацією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button