Здоров'я

Споживання солодкої газованої води скорочує життя

Вживання трьох банок содової щодня або збільшення кількості споживаного цукру до 25% скорочує тривалість життя, встановили вчені в своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications.

Вчені з Університету Юти провели експеримент на 156 мишах (58 чоловічої статі і 98 жіночої). У ході експерименту мишей помістили у так звані комори, де тварини могли довільно обирати місце. Вчені склали спеціальний раціон харчування – одна група мишей харчувалася зернами пшениці з вітамінами і мінералами, інша група споживала на 25% більше цукру. Миші контрольної групи харчувалися кукурудзяним крохмалем замість солодких добавок.

Після 32 тижнів дослідження було виявлено, що 35% мишей жіночої статі, які харчувалися солодкими продуктами і пили газовані напої, померли, у порівнянні з 17% мишей на звичайній дієті. Крім того, миші чоловічої статі, які сиділи на цукровій дієті, зайняли на 26% менше території, ніж миші на пшеничній дієті. Вчені також з’ясували, що миші чоловічої статі на цукровій дієті виробили на 25% менше потомства, ніж миші контрольної групи.

“Результати наших досліджень продемонстрували, що безпечна на наш погляд кількість цукру в їжі насправді негативно впливає на здоров’я ссавців. Якщо цукор становив як мінімум 25% добового обсягу споживаних калорій, тривалість життя тварин скорочувалася приблизно на чверть”, – заявив Уейн Поттс ( Wayne Potts), провідний автор роботи.

Автори коментують, що цього року Американський центр з контролю і профілактики захворювань випустив звіт, в якому зазначається, що приблизно 13% споживаних калорій доводиться на солодкі продукти з великою кількістю хімічних добавок.

Учені підкреслюють, що небезпечна кількість цукру міститься в трьох стандартних банках газованої води об’ємом 0,33 літра. Небезпечно саме регулярне і довготривале вживання цукру.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button