Людина

Що дійсно лякає людей: топ-10 фобій

Деякі люди підстрибують при вигляді павука, інші покриваються потом від однієї думки про те, що їм потрібно сісти на борт літака. Існують різні фактори, які можуть спровокувати фобію, і багато людей їй піддаються. Наприклад, в Сполучених Штатах близько 19.2 мільйонів жителів старше 18 років, тобто приблизно 8.7% населення, мають певну фобію. Яка ж причина є найпоширенішою?

Стоматолог

Жодна людина не буде стрибати від радості при думки про похід до стоматолога. А близько 20 відсотків людей намагаються уникати до останнього візиту до цього лікаря через страх перед ним. Повномасштабна стоматологічна фобія – це серйозний стан, у якому людина уникає зустрічі зі стоматологом будь-якою ціною. Такі люди з’являються в кабінеті лікаря, тільки якщо мучаться від нестерпного зубного болю.

Навіть крихітні кишенькові собачки можуть налякати того, хто страждає від кінофобії, тобто крайній мірі боязні собак. Як правило, люди мають тенденцію до розвитку даної фобії після того, як їх вкусить собака, або ж коли вони побачить, як вона кусає кого-небудь ще. Однак деякі люди страждають від фобії виключно через те, що вони теоретично знають, що собака може вкусити.

Політ

Для приблизно 25 мільйонів людей в Сполучених Штатах немає такого поняття, як «тихі небеса», так як вони бояться літати на літаках. Це може бути як легка нервозність, так і повноцінна фобія, яка називається “аерофобія” – через неї людина боїться навіть наблизитися до літака, не те що в нього сісти. Такі люди діляться на два типи – одні бояться потрапити в авіакатастрофу, а інші бояться перебувати в літаку.

Грім і блискавка

Гуркіт грому і блиск блискавок можуть змусити серця деяких людей стукати швидше, так як подібні природні явища викликають у них панічну атаку – деякі люди навіть пакують речі і перебираються жити в регіони, де погода більш спокійна. Насправді, дуже багато людей страждають від такого страху або фобії, але соціальна оцінка не дозволяє їм про це повідомити – практично завжди про цей страх не знає ніхто, навіть найближчі люди.

Темрява

Для багатьох дітей вимкнене світло – це справжня катастрофа, так як вони бояться різних монстрів, які можуть з’явитися в темряві. Насправді, боязнь темряви є одним з найпоширеніших страхів серед дітей. Більшість дітей переростають свій страх, але іноді він залишається і розвивається у фобію, яка називається ніктофобіею.

Висота

Якщо ви починаєте панікувати, коли стоїте на даху високої будівлі і дивитися вниз – ви не самотні. Боязнь висоти є однією з найпоширеніших фобій. В середньому від 3 до 5 відсотків населення страждають саме від цієї фобії. Думки вчених розходяться – деякі вважають, що акрофобія – це ірраціональний страх, спрямований на нормальні стимули, а інші – що такі люди просто не можуть правильно оцінити висоту, тому їм стає набагато страшніше, ніж повинно бути.

Інші люди

Думка про виступ перед публікою змушує вас здригатися і потіти, а ваш шлунок згортається в вузол? Це лише деякі з ознак того, що ви страждаєте від соціальної фобії, яка стосується близько 15 мільйонів жителів Америки, наприклад, і тут мова йде не тільки про публічні виступи – деякі навіть бояться просто знаходитися поруч з іншими людьми.

Відкриті простори

Близько двох мільйонів американців страждають від агорафобії, яка включає в себе інтенсивний страх і занепокоєння, коли людина опиняється в приміщенні або місці, яке, на його думку, несе небезпеку. Зазвичай до таких відносяться стадіони, мости, громадський транспорт, торгові центри, літаки і так далі. Цей страх може призвести до того, що людина закриється у себе вдома і не буде виходити.

Павуки

У той час як багато люди здригнулися при вигляді Арагога, людиноподібного павука у фільмі про Гаррі Поттера, деякі люди можуть відчувати ще більший страх навіть від звичайного павука в реальному житті. Також варто відзначити, що жінки бояться павуків в чотири рази частіше, ніж чоловіки. З еволюційної точки зору це зрозуміло, так як жінкам частіше доводилося зустрічатися з павуками, поки вони працювали на землі.

Змії

Боязнь змій є однією з найпоширеніших. Така фобія еволюційно закладена в людях, так як в далекі часи виявлення змії могло коштувати людині життя. Навіть у нинішніх умовах людина здатна набагато швидше виділити серед картинок ту, на якій зображена змія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button