Людина

Створено портрет ідеального політика

Дослідники на чолі з Оліволо за допомогою комп’ютерних програм розробили зображення, кожне з яких асоціюється з певними рисами характеру. Вчені орієнтувалися на ті якості, які найбільше привертають увагу людей.

Результати роботи показали, що кожен з нас насправді зустрічає нового знайомого по одежинці, а саме за висловом і рисами обличчя. Кінцеві висновки ми робимо виходячи з того, які враження ці риси підсвідомо справили на нас. Так, відповідно до теорії Оліволо, Фанка і Тодорова, ми схильні більше довіряти людям з більш жіночними рисами обличчя, а чоловіків, що володіють великими вольовими підборіддями, – вважати сильними лідерами.

foto_cikavosti_23.10.2014-010-01_resized

Протягом декількох років дослідники вивчали наслідки цього явища: як взаємопов’язані раціональність людського судження та неупередженість. «Ми звикли рахувати свої судження раціональними, неупередженими, логічними, заснованими на важливій інформації. Насправді ж вони найчастіше просто спотворюються накладеними поверхневими і необ’єктивними факторами», – вважає Оліволо. Учений вважає, що з такою тенденцією необхідно боротися, тому що найчастіше особи людей не здатні розповісти про риси характеру людини, пише журнал Science Daily.

[ads1] Читайте також: Відраза до політики має фізіологічну природу

На підтвердження своїх слів вчені наводять в приклад політичні вибори. Так, люди схильні голосувати за кандидата, який викликає в них довіру. У своєму виборі вони керуються його відкритою посмішкою, прямим і чесним поглядом, тому й віддають йому свій голос. Однак найчастіше зустрічаються і зворотні випадки, так, наприклад, людину можуть відштовхнути суворі риси банківського працівника, і він з великим задоволенням віддасть свої гроші в руки миловидному шахраєві.

Примітним є й те, що більше уваги ми приділяємо навіть не рисам, а виразу обличчя. У різних емоційних станах одна і та ж людина може викликати абсолютно різні емоції. Ґрунтуючись на результатах проведених експериментів, вчені створили «еталонні» фотороботи людей, які, як здається на перший погляд, можуть володіти компетентністю, владністю і товариськістю, а найголовніше – бути тими, яким Ви довіряєте.

Під літерою А показані риси компетентної людини. Під B – владної людини, під C – екстраверта і під D – що викликає довіру. Вираз рис посилюється зліва направо. Примітно, що подібними орієнтирами користуються політичні штаби при підготовці свого кандидата до виборів, а також рекламні компанії, які намагаються змусити покупців довіритися їм.

foto_cikavosti_23.10.2014-010_resized

Натхнення: dni.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button