Земля

FDA схвалило генно-модифікованих свиней

У США схвалили використання генно-модифікованих свиней, в організмі яких немає компонента, що викликає алергію на м’ясо. В майбутньому це може полегшить трансплантацію органів.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило генно-модифікованих свиней для використання в продуктах харчування і медичних товарах. Свиней, розроблених компанією «Ревікор», тепер можна використовувати у виробництві ліків, забезпечення органів і тканин для трансплантації, а також виробництва м’яса, яке безпечно для людей з алергією.

У свиней, яких назвали GalSafe, немає альфа-гал. Тому на їх м’ясо не може бути алергічної реакції. Через це шанс відторгнення органів набагато менший, проте дослідники поки не перевіряли це під час трансплантацій і утримуються від прогнозів. Вони просять почекати до тих пір, поки не пройдуть подальші експерименти.

Свиней також планують використовувати в медичних цілях – наприклад, для виробництва гепарину, препарату, який розріджує кров, його отримують з тканин тварин. Це перший випадок, коли свиней схвалили не тільки для використання в якості харчового продукту, але і для медичних цілей.

Це не перший випадок, коли FDA схвалило генетично модифікованих тварин. У 2009 році відомство схвалило генетично модифікованих кіз, чиє молоко може запобігати утворенню тромбів в крові. У 2015 році FDA також дозволив використання сорту лосося під назвою AquAdvantage, який був генетично модифікований для швидшого зростання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button