Всесвіт

Що трапляється всередині гігантської зірки прямо перед її смертю?

Найбільші зірки у Всесвіті — одні з найскладніших об’єктів, що мешкають в космосі. Дійсно, гігантські зірки не піддаються повному поясненню протягом десятиліть. Особливо, коли вони близькі до кінця свого життя.

Зірки приводять в дію ядерний синтез, перетворюючи легші елементи у важчі. Цей процес залишає трохи додаткової енергії. Це не так багато, але коли ці реакції злиття відбуваються мільйони чи мільярди разів в секунду, цього достатньо, щоб зірка працювала… мільйони чи мільярди років.

Подібно попелу на дні пожежі, залишки ядерних реакцій опускаються в ядро зірки, накопичуючи і запобігаючи новим реакціям в цьому місці, провокуючи злиття в зовнішній оболонці.

На початку зірка синтезує найлегший елемент – водень, який зірка перетворює в гелій, причому гелій накопичується в ядрі, а синтез водню виходить в оболонку. Але як тільки температура і тиск досягають критичної щільності, зірка здатна спалити гелій, перетворивши його на вуглець і кисень в ядрі, а навколо них спочатку буде шар гелію, а потім водню.

До кінця свого життя зірки утворюють гігантський плазмовий осередок з ядром із заліза, оточений шарами злиття кремнію, магнію, вуглецю, кисню, гелію і водню.

Зірки не можуть плавити залізо у щось важче, не втрачаючи енергії, і саме тому поїзд зупиняється. І як тільки це відбувається, зірки вивертають цей осередок навиворіт і вмирають в результаті захоплюючого вибуху наднової.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»