Всесвіт

Вчені НАСА вперше знайшли воду на сонячній стороні Місяця

Вчені НАСА вперше знайшли воду на сонячній стороні Місяця. Її концентрація приблизно в два рази вище, ніж вчені припускали раніше.

Image by Pexels from Pixabay

Вчені пояснили, що астрономи давно знають про воду у вигляді льоду на поверхні Місяця, але поки її знаходили тільки в глибоких і тінистих кратерах на полюсах небесного тіла. Однак недавній політ стратосферної обсерваторії ІЧ-астрономії (SOFIA) підтвердив існування нових покладів води – їх виявилося у два рази більше, ніж припускали дослідники.

«Ми вперше можемо підтвердити наявність води на сонячній стороні Місяця завдяки даним, отриманим з телескопа SOFIA, – заявив у своєму твіттері глава агентства Джим Брайденстайн. – Ми поки не знаємо, чи зможемо ми використовувати її в якості ресурсу. Пошук води на Місяці має ключове значення для наших дослідницьких планів в рамках програми Artemis ».

В ході попередніх досліджень вчені знайшли на поверхні Місяця водень. Однак вчені, через обмеження методу, не змогли визначити, чи є це воднем, присутньому в воді або гідроксилу, який близький до нього за хімічним складом. Дослідження SOFIA підтвердило присутність води в кратері Clavius Crater. Більш того, пристрій знайшов його в концентраціях від 100 до 412 частин на мільйон – приблизно 0,35 літрів в квадратному метрі місячного ґрунту. Це приблизно в 100 разів менше, ніж в пустелі Сахара.

Вчені підрахували, що в цілому на Місяці може бути близько 38 тисяч кв.км. постійно затінених ділянок різних форм і розмірів, які зберігають лід. Раніше оцінки були вдвічі нижче. «У холодних пастках температура настільки низька, що якщо вода потрапить в них, то вже нікуди не дінеться мільярди років», – відзначили в агентстві.

Дослідники НАСА вже висунули кілька теорій щодо того як ця вода сформувалася. Вона могла потрапити на Місяць через мікрометеорити, які регулярно падають на поверхню небесного тіла. Друга версія – походження на самій поверхні Місяця, де водень вступає в реакцію з кисневмісними мінералами в місячному реголіті, створюючи гідроксил. Потім, після обробки сонячним випромінюванням, він перетворюється в воду.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button