Головна / Здоров'я / Що відбувається в організмі під час теплового удару?

Що відбувається в організмі під час теплового удару?

Тепловий удар і теплове виснаження — це пов’язані зі спекою стани здоров’я, які можуть бути серйозними і небезпечними для життя, якщо їх не лікувати адекватно і своєчасно. Вони поширені в дуже жарку і суху погоду і, як правило, спостерігаються в літній період часу.

Причини теплового удару

Умови, пов’язані з теплом, не є результатом тільки спекотного навколишнього середовища. Три фактори, які визначають причинність цих умов, включають:

  • висока температура навколишнього середовища
  • висока вологість
  • підвищене фізичне навантаження

Пов’язані зі спекою стани здоров’я можуть початися як теплові судоми і перейти до теплового виснаження і, нарешті, теплового удару.

Захворюваність тепловим ударом

Фактична частота теплового удару невідома, тому що ця хвороба погано описана і діагностована. Ризик зростає в більш спекотних країнах, наприклад, він високий серед таких періодів часу, як хадж, щорічне мусульманське паломництво до Саудівської Аравії. У Саудівській Аравії частота теплового удару варіюється в залежності від сезону, від 22 до 250 випадків на 100 000 населення. Дані Центрів по контролю і профілактиці захворювань показують, що з 1979 по 1997 рік 7000 смертей в Сполучених Штатах були викликані надмірною спекою. Загальні дослідження захворюваності в США показують, що частота теплового удару становить від 17,6 до 26,5 випадків на 100 000 населення. Смертність через спеку зростає з глобальним потеплінням і зростанням частоти та інтенсивності теплових хвиль у всьому світі.

Коли відбувається теплове виснаження?

Теплове виснаження відбувається, коли температура тіла піднімається вище нормальних 37 ° C і досягає 39-40 ° C. Солі і вода в організмі при цій температурі починають падати, що призводить до загального відчуття хвороби, непритомності і сильного потовиділення.

Цю стадію треба швидко лікувати, доставляючи людину в прохолодне місце, пропонуючи питну воду і знімаючи зайвий одяг. Протягом 30-40 хвилин пацієнт починає відчувати себе краще, і немає ніяких тривалих шкідливих наслідків цього стану.

У чому різниця між тепловим виснаженням і тепловим ударом?

Якщо теплове виснаження не лікувати, воно може стати тепловим ударом.

Хто піддається ризику теплового удару?

Люди, які найбільш схильні до теплових ударів:

  • діти до двох років
  • дуже старі люди
  • інваліди
  • сердечники
  • хворі на діабет, які регулярно приймають інсулін
  • люди у стані алкогольного сп’яніння

Ускладнення теплового удару

Тепловий удар виникає, коли тіло не може охолонути, а температура продовжує зростати. Коли температура досягає 40 ° C, клітини всередині тіла перестають працювати і починають руйнуватися. Це може призвести до відмови органів, пошкодження мозку і навіть смерті. Можуть також спостерігатися такі симптоми, як сплутаність свідомості, прискорене дихання і втрата свідомості.

Лікування теплового удару

Тепловий удар вимагає негайної невідкладної допомоги. Потерпілий повинен був переміщений в прохолодне місце, зайвий одяг повинен бути знятий. Якщо пацієнт знаходиться у свідомості, то йому необхідно пити прохолодну воду повільними ковтками. Також слід якомога швидше звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.