Головна / Екологія / Біорозкладані пакети забруднюють природу мінімум 3 роки після закопування

Біорозкладані пакети забруднюють природу мінімум 3 роки після закопування

Людство бореться з забрудненням навколишнього середовища багатьма способами — наприклад, у деяких країнах замість звичайних пластикових пакетів використовуються аналоги з додаванням розкладних матеріалів. Багато людей вважають, що біорозкладні пакети зникають дуже швидко, але дослідники з Університету Плімута довели, що це далеко не так. Перебуваючи на відкритому повітрі, в ґрунті або під водою, вони можуть зберігатися понад три роки і залишатися такими ж міцними.

Щоб довести це, вчені вивчили п’ять видів власноруч утилізованих пакетів з розкладними компонентами. Вони були витягнуті з океану, викопані з-під землі і знайдені на відкритому повітрі. Дослідники ретельно вивчили, яку площу вони втратили за три роки, і як змінилася їх хімічна структура. На їх подив, з деякими з них можна було навіть сходити в магазин — вони так добре збереглися, що могли витримати купу продуктів.

«Я був по-справжньому здивований, що будь-який з пакетів все ще може вмістити безліч покупок навіть через три роки. Коли ви бачите щось, позначене таким чином (як біорозкладне), я думаю, ви автоматично припускаєте, що воно буде знищуватися швидше, ніж звичайні пакети. Наше дослідження показує, що це далеко не так, «- Імоджен Неппер, глава дослідницької групи

Найкращий результат по розкладанню показали компостні пакети — у воді вони розчинилися через три місяці після утилізації. У ґрунті вони теж добре розклалися, однак клапті можна було знайти навіть через 27 місяців. Біорозкладні і оксо-біорозкладані пакети, в свою чергу, зберегли свою міцність навіть через 3 роки.

Дослідники вважають, що людям необхідно нагадати те, що насправді означає слово «біорозкладний». За їх словами, повністю вони можуть розкластися тільки після промислової обробки, а в природному середовищі для цього важливо вплив мікробів, кисню, вологості, часу та інших чинників.