Людина

Штовхати людину на ризик можуть особливі мутації в геномі

Аналізу піддалися геноми більше мільйона осіб, а також їх ставлення до ризику і схильність до ризикованої поведінки. В результаті експерти виділили 99 окремих ділянок геному і розташовані в них 124 точкові мутації, пов’язані з позитивним ставленням до ризику.

У людей, які мають ці мутації, частіше спостерігалася зухвала поведінка. Вони перевищували швидкість, були нестриманими щодо спиртного, курили сигарети і марихуану, могли вкладати гроші в сумнівні заходи і практикувати незахищений секс. При цьому у схильності до ризику, синдрому гіперактивності, біполярного розладу і шизофренії виявилося єдине генетичне підґрунтя.

Любов до ризику ніяк не була пов’язана з системою нагороди мозку (сплесками дофаміну і серотоніну — «гормонів задоволення»). Насправді, тут ключову роль грали глутамат і гамма-аміномасляна кислота (GABA). Глутамат забезпечує взаємодію між нейронами, а GABA — їх блокування. Самі ж гени, пов’язані з ризикованою поведінкою, демонструють підвищену активність в зонах мозку, задіяних у прийнятті рішень.

Кнопка «Наверх»