Людина

Вчені довели, що надмірна кількість вільного часу негативно позначається на нашому здоров’ї

Всім нам хочеться трохи більше відпочивати й трохи менше працювати. Вчені попереджають, передозування вільним часом небезпечне для здоров’я!

Дослідники з Пенсільванського університету і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, США, вивчили дані понад 21 700 осіб, які взяли участь в дослідженні вільного часу в період з 2012 по 2013 рік. В рамках цієї роботи добровольців просили докладно розповідати про те, що вони роблять протягом 24 годин, і повідомляти про своє самопочуття.

Команда також проаналізувала дані 13 600 американців, що працюють, які взяли участь в Національному дослідженні зміни робочої сили в період з 1992 по 2008 рік.

Використовуючи отриману інформацію, дослідники виявили, що вищий рівень вільного часу був пов’язаний з великим благополуччям, але тільки до певного моменту. Як тільки у людини з’являвся надлишок вільного часу, вона відчувала протилежний ефект.

Щоб перевірити ці результати, автори роботи провели два онлайн-експерименти за участю понад 6000 осіб. У першому експерименті добровольців попросили уявити, що у них є 15 хвилин, 3,5 години чи сім годин вільного часу в день протягом як мінімум шести місяців. Потім їх попросили повідомити, скільки задоволення, щастя і задоволення вони зазнають. Ті, у кого було всього 15 хвилин чи сім годин вільного часу в день, сказали, що їх самопочуття було б значно гірше, ніж у тих, хто мав у своєму розпорядженні 3,5 години.

У другому експерименті людей попросили уявити, що у вільний час вони займаються або чимось «продуктивним», наприклад, спортом або своїм хобі, або «непродуктивним» – переглядом телевізора. Як виявилося, люди вважали, що проводити сім годин, займаючись цікавими речами, набагато приємніше, ніж «просто лінуватися».

Автори резюмують, що надмірна кількість вільного часу, наприклад, при виході на пенсію або звільнення з роботи, може погано відбиватися на психологічному здоров’ї людей. Однак якщо у людини знову з’являється мета – все налагоджується.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button