Земля

До 2050 року в океанах буде більше пластмаси, ніж риби

Згідно з прогнозом Світового економічного форуму та Фонду Еллен МакАртур (Ellen MacArthur Foundation), в даний час в океанах планети знаходиться близько 165 мільйонів тонн пластмаси. У разі якщо скидання пластику буде тривати такими ж темпами, як сьогодні, до 2025 року в океанах буде міститися 1,1 тонна пластмаси на 3 тонни риби, а до 2050 року — більше пластику, ніж риби (по вазі). Інакше кажучи, через 34 роки пластикове сміття «переважить» всю рибу.

caed6293a28ba6562fd6bb9e6c44c8a8
За даними Всесвітнього економічного форуму, щорічно в океани скидається не менше 8 мільйонів тонн пластмаси — або вантажівка зі сміттям в хвилину.

За словами експертів, які працювали над звітом, кількість пластмаси, що потрапляє в моря і океани, можна скоротити, якщо займатися розробкою нових технологій і проводити редизайн наявних матеріалів.

Через те, що у водах Світового океану накопичилося дуже багато пластику, океанологи жартома називають останні 50-70 років «пластиковим періодом». Торішнє дослідження дієти морських птахів — тому підтвердження. У шлунках 90 % птахів, які брали участь у дослідженні, були виявлені частинки пластику. Для порівняння: в 1960-х роках пластик знаходили в шлунках 5 % пернатих, що вивчалися вченими. Але вже на початку XXI століття цей показник становив 80 %.

Читайте також: 

Найбільший в світі виробник морського сміття — Китай. За ним слідує Індонезія. У 2010 році на рахунок Китаю довелося 8,82 млн тонн безхазяйного пластикового сміття. З них 1,32–3,53 тонни сміття потрапили в океан.

Згідно з дослідженням «Нейшнл джеографік» від 2014 року, в Світовому океані плавають 5,25 трлн пластикових частинок загальною вагою 269 тисяч тонн. Вважається, що природним шляхом пластик розкладається за 450 років.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button