Технології

Штучне листя стане новими “легенями” Землі

В постіндустріальну епоху питання свіжого повітря і сприятливої атмосфери стає як ніколи актуальним. Вчені з чиказького Університету Іллінойсу розробили унікальний прототип штучного листа, який може відтворити природний процес фотосинтезу. Винахід здатний працювати поза лабораторії в умовах близьких до реальних. Це стало можливим завдяки використанню ексклюзивної мембрани, що забезпечує ідеальний обмін газами.

Інженери використовують реакцію розкладання води на водень і кисень під впливом сонячних променів вже кілька десятиріч. Досягнуті успіхи у створенні спеціальних установок, які видаляють вуглекислий газ з атмосфери. Проте вони мають суттєвий недолік. Створені досі пристрої працюють при певних умовах, далеких від реальності, наприклад, при заданому тиску. Інноваційна мембрана фахівців Іллінойсу усуває цей недолік.

Стандартний блок фотосинтезу інженери обернули винайденою мембраною, а всередину помістили звичайну воду, яка поступово випаровується крізь пори. Каталізатором процесу виступає сонце, яке нагріває пристрій, що прискорює випаровування. Молекули втраченої води заміщуються вуглекислим газом з навколишнього середовища. Вуглекислий газ перетворюється в монооксид вуглецю (СО), який є готовим паливом для газових генераторів. Вироблений при цьому кисень надходить у навколишнє середовище.

Ефективність штучного листка майже в 10 разів вище від природного листя. Так при «роботі» 360 штучного листя з геометричними розмірами 170х20 см за 24 години з атмосфери в радіусі 100 метрів видаляється 10% вуглекислого газу. Попутно виробляється близько півтонни газового палива. Собівартість такого палива мінімальна, вона включає тільки витрати на обслуговування комплексу штучного листя.

Джерело: phys.org

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button