Гумор

Штучний інтелект спрогнозував фінал “Ігри престолів”

Учені вирішили не чекати поки Джордж Мартін допише 6-у книгу «Ігри престолів» і розробили ШІ, який напише продовження за нього, повідомляє Science Alert.

Якщо вам не терпиться дізнатися, що станеться далі в «Грі престолів», ви не самотні. Фанатам серіалу, можливо, доведеться почекати до 2019, щоб побачити, чим закінчиться епічна сага Джорджа Мартіна. Інженер-програміст Зак Тутт створив ШІ, щоб спрогнозувати подальший розвиток сюжету. Згідно з версією ШІ, заснованої на 5000 сторінок 5 вже написаних книг, — Джеймі вб’є Серсо, Джон осідлає дракона, а Варіс отруїть Дейенеріс.

Ви можете прочитати всі розділи на сторінці проекту GitHub. Кожен розділ починається з імені персонажа, так само як і справжні книги Мартіна. Але крім того ШІ також вводить деякі досить несподівані повороти сюжету, які, навряд чи з’являться в серіалі або книгах Мартіна. З’явився також дивний новий персонаж-пірат — Зеленобородий.

Звичайно, система не досконала, іноді кульгає граматика, іноді ШІ посилається на вже померлих персонажів. Хоча книги досить довгі, для ШІ вони являють собою досить невеликий набір даних, які він швидко засвоює. У той же час книги містять безліч унікальних слів, які придумав сам автор, і вони зустрічаються лише раз в книзі і більше не повторюються, що дуже ускладнює навчання нейронної мережі. Так що, в будь-якому разі, на даному етапі ШІ не зможе замінити Джорджа Мартіна і доведеться чекати від нього шостої книги, хоча, можливо, ШІ подасть йому якісь ідеї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button