Технології

Штучний інтелект знищить приватне життя людей

Дейв Ґершґорн в колонці Quartz поділився побоюваннями, що «Великий Брат» стане в тисячу разів розумнішим і ефективнішим, завдяки впровадженню штучного інтелекту.

Протягом багатьох років ми ходимо під камерами відеоспостереження, які фіксують майже кожен наш крок. Проте завжди залишалася надія, що жодна людина не в змозі переглянути таку кількість записів. А тому особисте життя знаходиться у відносній безпеці. Але з появою ШІ про це можна забути. У найближчому майбутньому абсолютно кожне відео буде аналізуватися комп’ютером.

У Вашингтонському університеті в Сіетлі алгоритми, використані в рамках проекту Megaface, змогли в 75% випадках розпізнати обличчя людини з першої спроби. База даних, на якій навчалася нейронна мережа, була взята з Flickr (всього 5 млн знімків 672 тисяч осіб).

Baidu, китайський пошуковий гігант оголосив в кінці серпня 2017 року, що він виграв в конкурсі ActivityNet, правильно визначивши дії людей в 300 тисяч відео з точністю 87,6%: очищення вікон, рубання дров, прогулянка з собакою і так далі.

Facebook також проявила інтерес до цієї технології, щоб створити персоналізований відео-канали для своїх користувачів. ШІ аналізує відео і розуміє, хто на ньому зображений і що він робить.

Департамент транспорту Нью-Йорка оголосив, що він здійснив понад 4 тисяч арештів, використовуючи технологію розпізнавання осіб Замість сканування поліцейських кадрів, алгоритм порівнює фотографії на водійських правах з зображеннями з баз даних, що ускладнює підробку особистості шахраями. Поліція незабаром зможе отримати доступ зображень половини дорослих американців через бази даних, начебто DMV.

Компанія Axon, найбільший постачальник натільних камер для поліції США, також планує впроваджувати ШІ, зокрема, для автоматизації поліцейських звітів. А Motorola, ще один великий постачальник відеокамер, пропонує ШІ для ідентифікації осіб під час пошуку зниклих дітей.

Камери безпеки також розвиваються за допомогою ШІ. Intel оголосила у квітні, що створила камери, здатні «моніторити щільність натовпу, і які володіють стереоскопічним зором, можуть розпізнавати обличчя, підраховувати людей і аналізувати поведінку».

Ще одна камера на основі ШІ під назвою DNNCam може працювати у віддалених районах і практично не вбиваєма. Її можна використовувати там, де немає інтернету, або ж на касах для ідентифікації клієнтів.

Так що може зробити людина, що стурбована порушенням особистого життя? Майже нічого. Хіба що одягти великий капелюх.

Скоро можна буде забути про паролі, pin-коди, відбитках пальців, кредитних картах і, в кінцевому рахунку, навіть про металеві ключі від будинку та автомобіля. Технологія розпізнавання осіб в корені змінить наше уявлення про безпеку.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»