Гумор

SpaceX обійшла Росію за кількістю космічних запусків

SpaceX здійснила ще один запуск ракети Falcon 9 з космодрому в Каліфорнії, яка на цей раз підняла на орбіту тайванський супутник. Перший ступінь успішно сіла на морську платформу в Тихому океані. Цей запуск став 12-м для компанії Ілона Маска в цьому році. І тепер їх у SpaceX на 1 більше, ніж у Роскосмоса — колишнього світового лідера ринку запуску супутників.

До останнього пуску Falcon 9 у SpaceX і Росії з початку року було однакова кількість орбітальних запусків — 11, на другому місці йшов Китай (у нього 8), на третьому — Європейське космічне агентство (6). Головний приватний конкурент SpaceX, американський United Launch Alliance, що належить Boeing і Lockheed Martin, в цьому році запустив 5 ракет. Запуск від 28 серпня став дванадцятим для SpaceX в цьому році, повідомляє Ars Technica.

З 2013 по 2016 рік компанія Ілона Маска зробила всього шість успішних запусків, а також ряд невдалих, в числі яких — аварія на другому ступені під час запуску 2015 року, що відбулася, за словами Маска, через надлишковий тиск в баку з окислювачем, а також вибух ракети-носія Falcon 9 на стартовому столі в вересні минулого року.

Під час останнього запуску Falcon 9 компанії вдалося успішно відокремити перший ступінь від другого під час зльоту і посадити її на платформу в Тихому океані. Це вже дев’ята перша сходинка за 2017 рік, що повернулася, і п’ятнадцята — за всі роки.

За попередніми планами, за 2017 рік SpaceX збирається збільшити кількість запусків до 20, в піку скептикам, які заявляли, що компанія не зможе задовольнити потреби своїх клієнтів. Найближчі два або три запуски призначені на вересень.

Кнопка «Наверх»