Наука

Мікроби «підказали» ученим про життя на інших планетах

Нове наукове дослідження говорить про те, що для підтримки життя мікробам потрібно менше енергії, ніж вважалося раніше.

Medical photo created by kjpargeter – www.freepik.com

Вчені використовували зразки відкладень, узятих з морського дна. Виявилося, як пише New Scientist, що глибоководні мікроби споживають набагато менше енергії, необхідної для життя. Це дослідження може вплинути на уявлення про біологічні процеси і відкрити нові можливості з пошуку позаземного життя.

В рамках створеної моделі враховувалися різні аспекти, серед яких – швидкість розкладання органічного вуглецю і доступність кисню, що дозволило розрахувати рівень споживання енергії на мікробну клітину. Отримане значення в 100 разів нижче межі, яка вважалася мінімальним для життя. Клітини могли виживати, споживаючи менше одного зептоватта енергії.

Ці результати говорять про те, що мікроби можуть існувати в таких умовах протягом мільйонів років. Вчені припускають, що таке можливо завдяки певній здатності знижувати рівень метаболізму.

«Якщо потрібно менше енергії для підтримки життя протягом тривалого часу, то це збільшує ймовірність того, що ми можемо відправитися на пошуки життя на інших планетах» – зазначає один з авторів дослідження Джеймс Бредлі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button