Здоров'я

Найпоширеніша мутація коронавірусу робить його нечутливим до холоду

У новому дослідженні молекулярні біологи під керівництвом Денні Сюя з Інституту біохімії Академії наук Тайваню заявили, що найпоширеніша мутація зробила коронавірус нечутливим до холоду.

Йдеться про мутацію D614G-це перша відома велика зміна в геномі коронавірусу нового типу. Оболонка мутованого вірусу залишається стабільною навіть в холоді. Тепер він може існувати досить довго при чотирьох градусах Цельсія.

Автори відзначають, що зараз цією мутацією володіють фактично всі варіації коронавірусу, що циркулюють серед населення всіх континентів Землі.

Дослідникам вдалося пояснити, чому саме ця варіація коронавірусу стала поширюватися значно швидше початкової. Виявилося, що s-білок, який не має мутацію D614G, змінював форму через тиждень після перебування вірусу в холодильнику. Зокрема, 96% зразків білка без цієї мутації втратили оригінальну форму.

Аналогічним чином мутантні версії білка витримували нагрівання до вищих температур і в цілому краще чинили опір різким коливанням в умовах навколишнього середовища.

Дослідники вважають, що докладне вивчення цієї мутації може допомогти зі створенням вакцини від інфекції, проте точного механізму D614G і впливу на організм людини поки вони не знають.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button