Здоров'я

Вживання солодких напоїв виявилося здатне погіршити пам’ять

Вчені провели експеримент на гризунах. Він показав, що напої з додаванням цукру провокують проблеми з пам’яттю, пов’язані з гіпокампом, а також допоміг знайти зв’язок між специфічними змінами кишкових бактерій і порушенням функції мозку.

sweets water Фото Від tingon_1967

Нейробіолог Скотт Каноскі багато років вивчав зв’язок між харчуванням і функціонуванням мозку. Його роботи показали, що вживання солодких напоїв погіршує функцію пам’яті у щурів. І що ті ж самі напої змінюють мікробіом кишківника. Тепер він разом з вченими з Каліфорнійського університету та Університету Джорджії з’ясував, чи існує прямий зв’язок між змінами в мікробіомі й пам’яттю. Подробиці опубліковані в журналі Translational Psychiatry.

Вчені надали щурам-підліткам вільний доступ до солодкого напою, схожому на ті, що п’ють люди. Коли приблизно через місяць гризуни стали дорослими, дослідники перевірили їх пам’ять двома методами. Один досліджував пам’ять, пов’язану з гіпокампом, інший метод-функцію пам’яті, контрольовану периферичною корою.

Виявилося, у тварин, які споживали багато солодкого напою, частіше виникали проблеми з пам’яттю, яка використовує гіпокамп. При цьому цукор не впливав на спогади, створювані периферичною корою.

Потім дослідники перевірили мікробіоми кишківника щурів і виявили відмінності у тих, хто пив просту воду і воду з цукром. У питущих солодкий напій було більше популяцій двох особливих видів кишкових бактерій – Parabacteroides distasonis і Parabacteroides johnsonii.

Після експерименту дослідники з’ясували, чи можуть Parabacteroides без допомоги цукру впливати на функцію пам’яті щурів. Вони пересадили бактерії, вирощені в лабораторії, в кишківника молодих тварин, які пили тільки воду. У гризунів, які отримали бактерії, спостерігалося погіршення пам’яті майже таке ж, як у щурів, які споживали цукор. Однак у них спостерігалося порушення пам’яті й в перифокальній корі. Це ще раз доводить, що зміни функцій мозку на ділі можуть викликатися змінами мікробіому кишківника.

Нарешті, біологи вивчили активність генів в гіпокампі і порівняли щурів, що пили воду з цукром, звичайну воду, і тих, кому пересадили бактерії. Активність генів змінилася і у гризунів, які споживали підсолоджені напої, і у піддослідних, яким пересадили Parabacteroides.

Результати цього дослідження підтверджують прямий зв’язок між мікробіомом кишківника і функцією мозку на молекулярному рівні. У майбутньому команда сподівається визначити, чи зміна звичок, таких як здорова дієта та спорт, може змінити шкоду, спричинену підвищеним споживанням цукру на початку життя.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button