Екологія

Штучний інтелект навчився визначати стан коралового рифу по звуку

Дослідники навчили штучний інтелект оцінювати добробут коралових рифів за їх звуковими ландшафтами. Точність алгоритму досягає 92%, він дозволить просто і швидко відстежувати стан рифів, які знаходяться під загрозою зникнення через зміни клімату і діяльності людини.

Кожен кораловий риф має свій складний звуковий ландшафт. Вчені навіть намагалися оцінити стан рифів на основі того, як вони звучать. Тепер дослідники з Ексетерського університету (Великобританія) показали, що з цим завданням може впоратися штучний інтелект.

Вони навчили комп’ютерний алгоритм, використовуючи кілька аудіозаписів здорових і вимираючих рифів. Потім ШI проаналізував безліч незнайомих записів і успішно визначив стан рифу в 92% випадків. Про алгоритм розповідається в статті журналу Ecological Indicators.

Коралові рифи в усьому світі сьогодні стикаються з численними загрозами, особливо сильно на них впливають глобальне потепління клімату і вплив людини. Тому вкрай важливо стежити за їх станом і оцінювати успішність різних проектів по збереженню коралових рифів. Одна з труднощів їх дослідження полягає в тому, що методи візуальних і акустичних досліджень, як правило, досить трудомісткі.

Візуальні дослідження обмежуються тим, що багато мешканців коралових рифів уникають людини, а інші активні в нічний час. Риби та інші жителі рифу видають широкий спектр різноманітних звуків. Однак акустичні дослідження ускладнюються тим, що значення багатьох з цих звуків залишається загадкою для вчених. З цим завданням впорався штучний інтелект: він зміг вловити та виявити закономірності, невиразні для людського вуха, і на їх основі визначити стан рифу.

Записи, використані в дослідженні, були зроблені в рамках проекту відновлення коралових рифів Марса – Mars Coral Reef Restoration Project. Проект займається в тому числі відновленням сильно пошкоджених коралових рифів в Індонезії.

Новий метод дасть більше можливостей для поліпшення моніторингу рифів і визначення успішності їх відновлення. У багатьох випадках простіше і дешевше встановити на рифі підводний гідрофон і залишити його там, ніж запрошувати дайверів для обстеження рифів, особливо у важкодоступних місцях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button