Екологія

До 2100 року більше половини пляжів зникнуть через підвищення рівня океанів

До 2100 року більше половини пляжів зникнуть через підвищення рівня океанів. До такого висновку прийшли вчені з Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії, дослідження яких опубліковане в журналі Nature Climate Change.

Мета Паризької угоди — активізація здійснення Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. Особливо це стосується утримання зростання глобальної середньої температури хоча б на 2 °C до кінця століття в порівнянні з доіндустріальною епохою, а краще обмежити її зростання до 1,5 °C.

При цьому підвищення глобальної температури навіть на 2 °C призведе до того, що Північний Льодовитий океан буде один раз у десять років повністю вільним від льоду, рівень Світового океану зросте на 35 см, а всі коралові рифи будуть повністю знищені.

Збільшення рівня моря, пов’язане з викидами в період дії Паризької угоди, складає близько 20% від загального підвищення рівня моря на один метр, очікуваного до 2300 року. Підвищення рівня моря на один метр пов’язано з викидами, що відносяться ще до 1750 року.

У новому дослідженні вчені відзначають, що навіть якщо людство різко скоротить забруднення викопним паливом, яке призводить до глобального потепління, до того часу більше третини піщаних берегових ліній планети може зникнути, завдавши шкоди прибережного туризму у великих і малих країнах.

«Крім туризму, піщані пляжі часто виступають як перша лінія захисту від прибережних штормів і повеней, і без них наслідки екстремальних погодних явищ, ймовірно, будуть вище», – стверджує Міхаліс Вусдукас, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button