Технології

Штучний інтелект почав стежити за слонами з космосу

Вчені відзначають, що технології повинні служити не тільки людям, а й тваринам. І, можливо, нові методи будуть здатні зупинити вимирання багатьох видів

Знайти голку в стозі сіна – непросте завдання, а знайти слона з космосу – справжня фантастика! Однак оксфордським вченим вдалося це зробити.

Image by luxstorm from Pixabay

Популяція саванних слонів (Loxodonta africana) різко скоротилася за останнє сторіччя через браконьєрство і вбивств, які відбуваються, коли тварини заходять на сільськогосподарські угіддя людини. Щоб зберегти їх, необхідно знати, де тварини перебувають і скільки їх.

Однак існуючі методи схильні до помилок. Неточні підрахунки призводять до неправильного розподілу природоохоронних ресурсів і поганого розуміння демографічних тенденцій.

Команда з університету Оксфорда вирішила об’єднати супутникові дані та штучний інтелект (ШІ), щоб вирішити існуючі проблеми моніторингу. Перевага супутникових знімків полягає в тому, що вони показують площі до 5000 квадратних кілометрів за раз, а також цей метод не вимагає наземної присутності, що виключає ризик для людини під час збору даних. А раніше важкопрохідні райони стають доступними.

Однак головною проблемою роботи з супутниковими даними є обробка величезної кількості отриманих зображень. Саме тому вчені вирішили підключити ШІ до роботи. Завантаживши в комп’ютер старі знімки слонів, вчені вручну порахували всіх тварин, «пояснивши», як це робити нейромережі. Після цього вони провели ряд тестів, які показали, що робота ШІ практично рівносильна зусиллям людини.

Єдиний мінус даного методу полягає в тому, що супутникові знімки досить дорогі. Однак вчені сподіваються на допомогу влади та благодійних організацій.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button