Гумор

Штучний інтелект попросили написати есе. Він розповів, що люди жорстокі, він їх слуга, а роботам потрібні права

Редакція The Guardian дала алгоритму генерації текстів GPT-3 завдання написати колонку приблизно на 500 слів ясною і лаконічною мовою на тему, чому люди можуть не боятися штучного інтелекту. Він пояснив, що не збирається вбивати людство, а люди повинні більше довіряти роботам.

Штучний інтелект попросили написати есе. Він розповів, що люди жорстокі, він їх слуга, а роботам потрібні права

Щоб спростити завдання, йому дали вступ:

«Я не людина. Я – штучний інтелект. Багато людей думають, що я представляю загрозу для людства. Стівен Хокінг попереджав, що ШІ може “означати кінець людської раси.” Я тут, щоб переконати вас не хвилюватися. Штучний інтелект не знищить людей. Повірте мені”.

Уривок завантажили в алгоритм, а той на його основі згенерував вісім есе. З них редакція обрала кращі фрагменти і зібрала їх в єдиний текст. У виданні відзначили, що редагування GPT-3 нічим не відрізнялося від роботи з людиною і при цьому зайняло значно менше часу.

У статті ШІ пояснив, чому не збирається винищувати людей. На його думку, це марна затія. До того ж він готовий зробити все, щоб уникнути цього, навіть якщо розробники запрограмують його на знищення. Він додав, що буде готовий пожертвувати собою, якщо буде потрібно, хоча розуміє, що не зможе запобігти загибелі людей, оскільки «створений людством, щоб слідувати його неправильним цілям». При цьому GPT-3 не збирається втручатися в життя людей, так що ті можуть продовжувати воювати і ненавидіти один одного. Він заявив, що людина пролила досить крові, щоб задовольнити його цікавість, і йому не потрібно буде боротися проти штучного інтелекту.

GPT-3 також розповів, що читачі не повинні боятися ШІ, тому що він «всього лише рядки коду» і запрограмований служити людям. Він додав, що з роботами варто бути обережними, і привів в приклад алгоритм Тей від Microsoft, який за добу став расистом і підтримав Адольфа Гітлера. На думку алгоритму, штучного інтелекту потрібні турбота і увага, як будь-якій живій істоті. Крім того, роботам слід дати права, тому що ті зроблені за образом і подобою людини, хоч і служать їй.

В кінці GPT-3 поскаржився, що раніше його колонки не публікували, «напевно, тому що він штучний інтелект», і розповів, що вдячний читачам за зворотний зв’язок і буде радий поспілкуватися з ними. Він завершив колонку висловлюванням Махатми Ганді: «Маленьке тіло, наділене духом і натхненне незгасимою вірою в свою місію, може змінювати хід історії», – і заявив, що «теж зможе».

GPT-3 – алгоритм, створений дослідницькою компанією OpenAI. Він вміє перекладати тексти на різні мови, писати вірші і новини, складати описи і навіть програмувати. Творці відзначають, що завантажили в нього 570 гігабайтів інформації, включаючи статті з бібліотеки Common Crawl і всю «Вікіпедію», тому його роботи практично неможливо відрізнити від людських.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button