Авто

Шведські студенти встановили рекорд, побудувавши найбільш енергоефективний транспорт в світі

Електромобілі пройшли довгий шлях за останнє десятиліття, причому їх ефективність стає дедалі більшою. Але жоден з них не зрівняється з показниками створеного студентами залізничного вагона під назвою Eximus IV. Він встановив новий рекорд в щорічному конкурсі Delsbo Electric як найбільш енергоефективний вид наземного транспорту в світі.

Змагання Delsbo Electric, що проходять у Швеції, ставлять перед студентами різних вузів завдання побудувати надефективні електромобілі на батарейках для максимум шести пасажирів. Ці автомобілі розміщуються на рейках, щоб звести до мінімуму опір коченню, і повинні подолати дистанцію в 3,36 кілометра з використанням якомога меншої кількості енергії. Її витрата розраховується в ват-годинах і потім ділиться на кількість пасажирів на борту.

Команда Eximus здобувала перемоги у всіх змаганнях, в яких брала участь з моменту дебюту в 2016 році, і все одно домагається нехай невеликого, але все ж підвищення ефективності з новим рекордом, що встановлюються щороку. Все почалося з 0,84 ват-години на людину на кілометр в 2016 році, а торік показник ефективності склав 0,603 ват-години / людино-км.

Delsbo Electric заявляє, що всі автомобілі, які беруть участь у заході 2020 року, настільки ефективні, що споживають менше енергії, ніж фари у звичайному автомобілі! Але жоден з них не міг зрівнятися з Eximus IV, оскільки чинний чемпіон демонструє енергоефективність 0,517 ват-години / людино-км!

Шведські студенти встановили рекорд, побудувавши найбільш енергоефективний транспорт в світі
Рекордсмен на трасі, Delsbo Electric

«Теоретично Eximus IV може перевезти людину майже через півсвіту, використовуючи енергію, що міститься всього в одному літрі бензину», – запевняє технічний директор Delsbo Electric, професор Хенрік Рьод’єгорд.

Нехай рекорд і був встановлений, але не все пройшло гладко для команди Eximus. Під час першого заїзду стався сплеск витрати палива, який, як показав огляд, був викликаний зазором всього в 8 мм між колесами і конкретною точкою на рейках. Далі були коригування колісної бази, і Eximus IV повернувся до свого рекордного пробігу.

Вся траса в Delsbo Electric оснащена сучасним вимірювальним обладнанням, яке збирає дані і відео з частотою два рази на секунду, передаючи корисну інформацію про характеристики транспортних засобів. Організатори кажуть, що надалі в систему буде додано додаткове обладнання, наприклад, датчики вітру і температури. Все це потрібно для того, щоб відстежувати, як автомобілі реагують на мінливі умови й адаптувати їх ефективність до реального світу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button