Технології

Транспортна розв’язка JPods на сонячних батареях: від ідеї до реалізації

Вперше про транспортну систему JPods повідомлялося в 2012 році, коли проект знаходився в зародковій стадії. Зараз плани з будівництва підвісної дороги на сонячних батареях будуть реалізовані в місті Секокус (Нью-Джерсі). Нова система доріг допоможе розвантажити міський рух, перебуваючи над усією інфраструктурою.

foto_cikavvosti_30.09.2014-02-09_resized

Міська влада по всьому світу стурбована проблемою високої завантаженості міських доріг і нескінченних пробок. Більшість людей вірять, що відмінним рішенням стане розміщення трас над дорогами або навіть дахами будівель. Високошвидкісні фунікулери, які пропонують встановити в Нью-Йорку, – один з найяскравіших прикладів.

Читайте також: У Європі з’явилася перша в світі «розумна» дорога — відео

Однак концепція JPods трохи відрізняється від цього. За системою пересуватимуться не крупні вагони, а невеликі індивідуальні кабіни, куди поміститься лише кілька людей. Пасажири зможуть самі керувати кабіною, вибираючи місце призначення. Завдяки особливій технології, що забезпечує рух і прораховувати період поїздки, транспортні засоби JPods не будуть спізнюватися, до того ж істотно скоротиться час на зупинки.

Підвішена дорога з двох ліній з сонячними батареями JPod розташовуватиметься прямо над усією інфраструктурою міста і зможе замінити машини, таксі, автобуси і т.д.

Раніше повідомлялося, що винахідник системи Білл Джеймс мав намір побудувати демо-версію дороги, що з’єднує університети, торгові центри, парки, аеропорти та інші об’єкти, а далі – подальша установка конструкції. Після втілення цієї ідеї в життя йому вдалося просунутися вперед на шляху до спорудження повноцінного прототипу в Секокус.

Читайте також: Одна з найнебезпечніших автомобільних доріг в світі

“Через пару тижнів ми зробимо невелику розв’язку. Незабаром збудують 100 метрів шляхів, вони будуть використані для будівництва двох паралельних доріг. Ця система зможе забезпечити пересування людей у ??разі урагану або землетрусу”, – зазначив Джеймс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button