Технології

Швидкісне прототипування: LEGO замість 3D-принтера

Тривимірний друк – відмінний помічник для прототипування об’єктів промдизайну – можна отримати «набрис», помацати його руками, оцінити його зовнішній вигляд, розміри і повніше представити його в матеріальному світі, а не на кресленні.

Проте, тривимірний друк часом займає дуже багато часу. Навіть об’єкти помірних розмірів можуть «друкуватися» годинами. Тому, для прискорення процесу створення прототипів, студенти з групи людино-машинної взаємодії (Human – Computer Interaction Group) німецького інституту Хассе Платтнера (Берлін, Hasso Plattner Institute) запропонували використовувати замість 3D – принтерів банальний конструктор LEGO.

LEGO_proty_3D_resized

Дослідники Стефані Мюллер, Тобіас Мор, Керстін Гюнтер, Йоханнес Фраунхофен і Патрік Баудіш назвали свій проект faBrickation. Ідея полягає в грубому швидкісному «друку» тривимірної моделі, при цьому роль пристрою друкування виконує людина, а роль матеріалу для друку – цеглинки «Лего». Для здійснення «друку» спеціальний софт (під назвою faBrickator) розкладає ті частини тривимірної моделі, для яких некритична висока деталізація, на сукупність стандартних цеглинок і демонструє моделістові всі етапи зборки цієї частини разом з деталями, видрукуваними на 3D-принтері.

LEGO_proty_3D01_resized

Іншими словами, програма «легофіцує» тривимірні моделі і видає користувачеві інструкцію по швидкісній збірці цієї моделі в реальному світі з цеглинок популярного конструктора власними руками. Також faBrickator можна використовувати для повернення до тривимірної моделі для її коригування. Після чого на 3D- принтері можуть бути «роздруковані» лише змінені частини, що також заощадить час – достатньо буде розібрати LEGO – корпус і замінити в ньому змінені і, тому, передруковані деталі.

Група студентів заявляє, що такий підхід дозволяє робити прототипи в 2-2,5 рази швидше, ніж з використанням тривимірних принтерів. Незрозуміло правда, де та межа ступеня «грубості» результату – цілком очевидно, що підхід можна застосовувати далеко не скрізь. А так – ідея відмінна.

[youtube]_bapIwyY7VY[/youtube]

Саме тому нам не варто відмовлятися від стандартних чорнильних принтерів – для офісу вони незамінимі. Тим паче на сайті lucky-print.com.ua можна придбати чорнила для принтерів HP. Зокрема, фоточорнила представлені за адресою http://lucky-print.com.ua/ від відомого виробника Lucky Print.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button