Екологія

Швидкість танення льодовика на заході Антарктики збільшилось на 12%

Через підвищення середніх температур на території Західної Антарктики швидкість сповзання льодовика Пайн-Айленд у море Амундсена збільшилася на 12%.

Це показали супутникові знімки Sentinel-1, передає ecosphere.press.

Image by 358611 from Pixabay

Виявилося, що підніжжя Пайн-Айленда, розташованого на заході Антарктики, омивають потоки теплої води, яка підточує льодовик.

«Традиційно вважалося, що цей льодовик зруйнується через кілька десятиліть, — вважає один з авторів дослідження, професор Університету штату Вашингтон Айен Джокін. – Схоже, що у людства не буде такої розкоші – наші спостереження показують, що руйнування вже почалося: поки воно йде відносно повільно, проте процес може різко прискоритися, якщо ми втратимо залишок морських льодів».

Льодовик Пайн-Айленд може впасти у море Амундсена вже у найближчі роки. Процес деградації льодовика своєю чергою різко прискорить зростання рівня моря і призведе до руйнування сусіднього льодовика — Туейтса. Постраждають і інші нестабільні льодові масиви Західної Антарктики.

У 2018 році процес танення льодовиків на південному полюсі значно прискорився. Зміни особливо торкнулися льодовика Пайн-Айленд, морська частина льодів якого швидко руйнується, що може привести до його повного сповзання у воду.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button