Людина

Швидкий сон сприяє поліпшенню пам’яті

Дослідники встановили, що фаза швидкого сну, яка передує основній, покращує пам’ять людини, а також відновлює діяльність головного мозку.

80c4c0a0b9bb2bb09dff392c573d65d3

До такого висновку прийшли фахівці з Японії. Співробітники університету Цукуба реалізували цікавий проект, підсумки якого здивували всіх лікарів. В процесі проведення спостережень медики вимірювали у лабораторних мишей кількість дельта-хвиль, які йдуть від мозку під час найбільш глибокого сну. Слід зауважити, що реалізація випробувань відбувалася за допомогою енцефалограми.

У результаті виявилося, що центральний відділ нервової системи гризунів, що мають нормальний цикл з чергуванням фази швидкого й повільного сну, створює набагато більше дельта-хвиль, ніж у мишей з неспокійним сновидінням. Для здійснення експериментів науковці проаналізували нервові клітини, що відповідають за перехід організму від швидкого до повільного сну.

Як заявили автори спостережень, дельта-хвилі контролюють формування пам’яті і сприяють відновленню функцій головного мозку. Тобто, швидкий сон відіграє велику роль у діяльності всього організму людини. Порушення цього процесу може призвести до серйозних наслідків.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть