Екологія

Шумове забруднення названо загрозою екології

Нове дослідження дозволило вченим назвати шум, вироблений людиною, основним джерелом забруднення навколишнього світу.

Група дослідників з Королівського університету в Белфасті прийшла до висновку, що ступінь загрози шумового забруднення для природи виявилася недооціненою. З-за роботи промислових об’єктів, авіаційного та водного транспорту страждає безліч живих організмів, відзначили вчені у своїй публікації для Biology Letters.

Одні з авторів роботи, Хансйорг Кунк і Рувен Шмідт, підкреслили, що якщо раніше вважалося, що шум впливає на деякі види тварин, особливо чутливих до шумового забруднення, то нове дослідження дозволило уточнити ситуацію. З’ясувалося, що до шумового забруднення чутливі більшість тварин на Землі.

«Цікаво, що шум впливає на всіх — від маленьких комах до таких великих морських ссавців, як кити. Ми, починаючи роботу, не очікували отримати такі результати», — заявив Хансйорг Кунк Agence France-Presse.

Вчені утримуються від однозначної оцінки шумового забруднення, приводячи в приклад ситуації, коли робота суднових гвинтів може дезорієнтувати китів та приводити до їх масового викиду на берег, але при цьому шум може допомагати жертвам уникати хижаків, які не можуть ефективно полювати в умовах сторонніх звуків.

Автори дослідження зазначили, що до шумового забруднення варто ставитися вкрай уважно, оскільки наслідками діяльності людини можуть стати зміни як наземної, так і водної екосистеми природи.

Кнопка «Наверх»