Екологія

Бангладеш залишиться без питної води через 10 років

Глибинні ґрунтові води в околицях Дакки, столиці Бангладеш, будуть повністю забруднені миш’яком в найближче десятиліття, що загрожує отруєнням води в колодязях та інших джерелах води майже по всій країні, попереджають екологи.

2d3c047f79d841141337e84d4bdf263a
Межиріччя Інду і Гангу є однією з найбільш перенаселених областей Землі. Тут живе понад 750 мільйонів людей, багато з яких позбавлені доступу до чистої питної води через забруднення вод річок півострова Індостан нечистотами та відходами промисловості. З цієї причини вода в багатьох частинах Бангладеш, Індії і Пакистану добувається з артезіанських свердловин, завдяки чому на їх частку припадає 25% від світового споживання ґрунтових вод.

Холлі Майкл (Holly Michael) з університету штату Делавер (США) і її колеги передбачають, що Бангладеш може повністю втратити джерела ґрунтової питної води в найближчі 10 років, вивчивши динаміку руху ґрунтових вод в околицях Дакки, столиці цієї країни.

Як розповідають науковці, інтенсивне викачування води з артезіанських свердловин в Дацці призвело до того, що потоки вод в околицях цього міста рухаються через ґрунт практично вертикально, рухаючись від поверхні ґрунту до найбільш глибинних водоносних шарах. Незабаром ця вода буде рухатися вниз фактично безперешкодно, якщо рівень ґрунтових вод впаде ще на кілька метрів.

Читайте також: 

На відміну від чистих ґрунтових вод, приповерхневі потоки води, в тому числі і дощова вода, містять в собі велику кількість миш’яку та інших токсинів, які приносять з собою води Брахмапутри, Гангу та інших річок зі схилів Гімалайських гір. Їх проникнення в найглибші і чисті шари ґрунтових вод, як пояснює Майкл, призведе до їх необоротного забруднення миш’яком.

Використовуючи поточні дані щодо обсягів води, яка викачується та забруднення миш’яком більш “високих” шарів ґрунтових вод в районі Дакки, автори статті прогнозують, що це відбудеться вже в найближчі десять років, якщо ситуація з викачуванням артезіанської води не зміниться. Наслідки цього забруднення торкнуться не тільки столиці Бангладеш і всіх прилеглих районів країни, де живе більшість її жителів, але і сусідні М’янми та Індію.

Більш того, за словами вчених, всі наслідки цього забруднення і те, де воно відбудеться, буде майже неможливо передбачити завдяки складній геології і рельєфу місцевості, що тільки посилить наслідки від цієї екологічної катастрофи. Як її можна уникнути, сказати досить складно, так як інших джерел чистої прісної води в регіоні фактично немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments