Фото

Сибірська долина вулканів (фото)

Мало хто знає, що в Сибіру є справжні вулкани. І це правильно, тому що ті вулкани, які дійсно добре збереглися, надійно заховані від людських очей.

Долина вулканів знаходиться в Окинському районі республіки Бурятія. Гірська Ока відрізана від усього світу, єдиний шлях до цього дивовижного району — це нелегка дорога в 400 км через селище Култук.

Тут розташовані дев’ять згаслих вулканів висотою до 68,5 метрів, найбільші – Тальска вершина, Хара-Болдок, Коврижка. Кілька тисяч років тому вулкани масштабно вивергалися, долиною текла розпечена лава. Лавовий потік поширився на 70 кілометрів вниз по долинах Хі-Голи і Жомболока, а товщина шару застиглої лави досягає 150 метрів.

Великі поля застиглої лави являють собою хаотично здиблені почорнілі скам’янілі утворення висотою до 2 метрів, з пористою структурою. Місцями на лавовому полі зустрічаються провальні озера і западини. Посеред лавових полів підносяться два правильних усічені конуси – вулкани Кропоткіна і Перетолчина. Завдяки формам правильного конуса вони здаються меншими від навколишніх гір, але при наближенні їх розмір вражає.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Натхнення: fototelegraf.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button