Здоров'я

Сидіння на стільці пов’язано з ризиком смерті від 14 хвороб

Проводити багато годин в сидячому положенні смертельно небезпечно. Це підтверджують результати дослідження фахівців Американського онкологічного товариства (American Cancer Society), які свідчать про зв’язок гіподинамії з ризиком смерті від цілого ряду захворювань.


«Якщо людина перебуває в сидячому положенні 6 і більше годин на добу, ризик передчасної смерті підвищується на 19% порівняно з людьми, які проводять сидячи менше 3 годин», – встановили автори нової роботи.

Точна причина того, чому тривале сидіння підриває здоров’я, вченими не називається. Однак було встановлено: така звичка корелює з підвищеними показниками рівня тригліцеридів, глюкози в крові, артеріального тиску і інсуліну. Крім того, помічено, що люди, які проводять багато часу у нерухомості, часто мають нездорові пристрасті, – приміром, серед них багато зловживають їжею.

Автори дослідження констатують: внаслідок тривалого сидіння підвищуються ризики розвитку 14 основних груп захворювань – раку, хвороб серцево-судинної системи, цукрового діабету, захворювань опорно-рухового апарату, нирок, легень (ХОЗЛ), печінки, шлунково-кишкового тракту, хвороб Паркінсона й Альцгеймера, нервових розладів. На думку вчених, існує навіть зв’язок між тривалим сидінням і схильністю до суїциду.

«Підвищений ризик смертності різний при різних захворюваннях: від 10% для раку до 60% при порушеннях опорно-рухового апарату», – уточнили фахівці.

Їх висновки ґрунтуються на даних про 128 тис. чоловіків і жінок, які збиралися протягом 21 року. За цей період померло близько 49 тис. осіб, тоді як до початку проекту ні у кого з випробовуваних не було хронічних захворювань, які підвищують ймовірність ранньої смерті.

Вчені рекомендують робити перерви після кожної години сидіння на стільці – навіть проста 2-хвилинна активність в цьому випадку може поліпшити показники рівня холестерину, глюкози в крові та артеріального тиску.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button