Технології

На МКС почнуть випробування біореактора на водоростях

На Міжнародній космічній станції (МКС) найближчим часом почнуть випробування біореактора на водоростях, названого фотобіореактором. Пристрій дозволить переробляти вуглекислий газ в кисень, а також створювати їстівну біомасу.

Подібні випробування на МКС покликані зробити космічну станцію більш автономною і незалежною від постачань із Землі. У майбутньому це допоможе людям, які почнуть освоювати Марс, адже проблема доставляння запасів кисню і продовольства є однією з основних у всіх подібних проектах.

Біореактор на МКС буде працювати на основі водоростей. Фотобіореактор стане складовою частиною цілої фізико-хімічної системи рециркуляції повітря по замкнутому циклу (ACLS). Він передбачає вилучення з вуглекислого газу метану і води, а водорості будуть перетворювати його на кисень. Це дозволить подовжити цикл автономного функціонування космічної станції, але поки не відомо, на скільки. Також водорості будуть використовувати залишки вуглекислого газу для створення їстівної біомаси, що має високий вміст білка. Це дозволить збільшити запас їжі космонавтів до 30%.

Вчені відзначають: якщо цей експеримент на МКС закінчиться вдало, то це значно наблизить людство до Марса. Адже умови даного тестування обмежені простором і приладами станції, а на поверхні планети можна буде будувати цілі заводи з використанням такої технології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button