Людина

Дослідження показало, що відеоігри – це добре, і вони допомагають людям жити краще

Відеоігри – одна з найбільш суперечливих тем для обговорення як в наукових колах, так і в суспільстві. Причому за останні три десятки років так і не було знайдено якоїсь єдиної відповіді, чи шкодять вони або приносять користь. Але нарешті відбулося: дослідники з Оксфордського університету встановили прямий зв’язок між благополуччям людей і тим, скільки часу і як вони його проводять в комп’ютерних іграх.

©EA

Препринт наукової роботи опубліковано на порталі PsyArXiv. Вчені з факультету Oxford Internet Institute (OII) зробили такі висновки:

  • Загальний час, який людина проводить граючи, має невеликий, але прямий позитивний вплив на її добробут;
  • Суб’єктивні відчуття від ігрового процесу – більш значимий фактор, ніж лише проведений в грі час;
  • Ті користувачі, які відчувають справжнє задоволення від гри, виявляються більш благополучні й в житті;
  • Одночасно з цим підтверджуються результати попередніх досліджень – люди, які не задовольняють свої психологічні потреби в реальному житті, з більшою ймовірністю отримують негативний досвід і під час гри.

Починаючи збір даних для свого дослідження, автори цієї роботи звернули увагу на брак попередніх аналогічних досліджень. Річ у тім, що майже всі вони полягали в аналізі анкет респондентів, які заповнювали тільки з їх слів. Вивчення реальних ігрових даних не проводилося. Тому Оксфордські вчені звернулися до видавців двох ігор – Plants vs Zombies: Battle for Neighborville і Animal Crossing: New Horizons.

Це популярні тайм-кілери з елементами стратегії, а також досить розвиненими соціальними взаємодіями серед гравців. Подібні проєкти користуються популярністю у тих, хто шукає короткочасну розвагу в транспорті або для «вбивання часу» в будь-яких ситуаціях. При цьому вони мають високий ступінь адикцій, тобто гравці можуть занурюватися в процес на багато годин. Іншими словами, це ідеальний приклад, щоб оцінити як завзятих геймерів, так і любителів заскочити на пару хвилин.

© Nintendo

Завдяки співпраці видавців дослідники змогли отримати 3274 заповнені анкети з прив’язкою до внутрішньої статистики респондентів. Опитувальник спеціально склали так, щоб оцінити благополуччя гравців, а також їхні враження від розваги. Всі учасники були старше 18 років, а їх особистість в процесі дослідження не розкривалася.

Примітно, що компанія Nintendo поділилася з вченими тільки проведеним в Animal Crossing: New Horizons гравцями часом. А ось Electronic Arts надала більш докладні відомості про проведення часу користувачів Plants vs Zombies: Battle for Neighborville. Дані містили ігрові досягнення респондентів і емодзі, якими вони користувалися під час гри.

Провідний автор дослідження Ніклас Йоханнес (Niklas Johannes) зазначає, що висновки цієї роботи потрібно екстраполювати обережно. На його думку, значну роль в кореляції між якістю ігрового досвіду і благополуччям користувачів могли зіграти особливості вивчених проєктів. В обох іграх взаємовигідні соціальні взаємодії – важливий елемент ігрового процесу. А позитивні спільні пригоди позитивно позначаються на психіці. Для формування ширшої картини він запропонував іншим видавцям і розробникам поділитися аналогічними даними.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button