Технології

У Британії побудують дороги, що генерують електрику від трафіку

Британські дослідники шукають найкращі сучасні матеріали для будівництва доріг і тротуарів, які зможуть генерувати електроенергію. Їх установка і обслуговування обійдеться муніципалітетам у 20% від суми, яку зазвичай витрачають на освітлення вулиць, повідомляє Sciencedaily.

Інженери з Університету Ланкастера працюють над створенням п’єзоелектричної кераміки, яка вбудовується в дорожню поверхню і генерує електрику від проїжджаючого транспорту.

Дослідницький проект під керівництвом професора Мохаммеда Саафі представив конструкцію та спосіб оптимізації відновлення енергії в розмірі одного-двох мегават енергії з кілометра в умовах стандартного трафіку — це приблизно 2-3 тисячі машин на годину.

Зібраної таким чином енергії буде достатньо, щоб забезпечити електрикою 2-4 тисячі вуличних ліхтарів. Крім очевидних плюсів для навколишнього середовища, це допоможе істотно знизити витрати платників податків. Судячи з підрахунками дослідників, встановлення та обслуговування системи збору і конвертації енергії буде дорівнює 20% від суми, яку муніципалітет зазвичай витрачає на освітлення вулиць. Тобто, замість ?3600 в день, це буде коштувати приблизно ?720.

«Це дослідження допоможе створити нове покоління дорожніх покриттів, — заявив професор Саафі. — Ми винаходимо інноваційні матеріали, щоб отримати перевагу від п’єзоелектричного ефекту, коли транспорт травмує дорожнє покриття, виробляючи напругу. Ці матеріали повинні бути високоміцними, а витрати на їх виробництво не повинні перевищувати вартість енергії, яку вони будуть виробляти. Система, над якою ми працюємо, буде перетворювати механічну енергію в електричну. Можна буде використовувати її для вуличних ліхтарів, світлофорів і для підзарядки акумуляторів електрокарів. Крім того, її можна буде використовувати для моніторингу трафіку в режимі реального часу».

Як тільки ці нові технології будуть остаточно розроблені, вчені відразу ж приступлять до їх випробувань на території Великобританії та інших країн Євросоюзу.

У Великобританії вже існують подібні розробки. Компанія Pavegen перетворила 10 квадратних метрів пішохідної вулиці в Лондоні в розумний генератор енергії. Потоки людей, що проходять по цьому відрізку, будуть генерувати енергію для живлення навколишньої інфраструктури. Ділянка також збирає статистику про пішохідний трафік. Крім того, в канадському місті Камлупс тротуар побудують з сонячної плитки. Покриття буде виробляти 15 000 кВт*год в рік — цієї енергії вистачить для забезпечення роботи 40 комп’ютерів по 8 годин в день.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button