Екологія

Зміна клімату: катастрофа все ближче (фото)

Раніше ми писали, що від Антарктики відколовся гігантський айсберг вагою 1 трлн тонн і розміром як один із штатів США . Він рухається в бік Південної Америки. Це може стати планетарною катастрофою.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Першими айсберг помітили вчені з Університету Суонсі і Британської антарктичної служби.
За їх даними, айсберг площею 5,8 тис. кв. м відколовся від льодовикового шельфу Ларсена в Антарктиці з 10 по 12 липня.

Гігантський шматок Антарктики вагою 1 трлн тонн насувається на Південну Америку. При наближенні до континенту він розпадеться на частини, погрожуючи судноплавству в цьому регіоні.

На цьому тижні були зроблені нові знімки айсберга з супутника, які були опубліковані британським ВВС.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Відзначається, що зробити знімки в Антарктиці в цей час року зовсім непросто у зв’язку з довгими зимовими ночами.  Для того щоб зловити зображення айсберга, доводилося покладатися на радари та інфрачервоні сенсори.

Як відзначають вчені, айсберг, розмір якого можна порівняти з територією Уельсу, веде себе так, як прогнозувалося.  Судячи по знімках, зроблених із супутника, від айсберга відколовся шматок, який тонший, ніж основний масив.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Вчені відзначають, що складно спрогнозувати, як буде вести себе айсберг в майбутньому: він може залишатися цілим, але з більшою ймовірністю буде розбиватися на фрагменти. Деякі з його шматків можуть залишатися в цьому районі протягом десятиліть, а частини айсберга можуть дрейфувати на північ в більш теплі води.

Томас Раків і його колеги з Інституту полярних і морських досліджень імені Альфреда Вегенера з цікавістю спостерігають за айсбергом.

Нещодавно вони опублікували результати дослідження, в якому вони змоделювали дрифт айсберга у водах Антарктики, беручи до уваги різні фактори, які можуть вплинути як на великі, так і дрібні об’єкти. У підсумку вони виділили чотири основні траєкторії руху айсберга.  Вчені намагаються зрозуміти, який ефект може надати те, що частина льоду відкололася. Існує безліч інших тріщин, і вчені намагаються спрогнозувати, як поведе себе льодовик надалі. Крім того, вченим належить провести масштабні дослідження морського дна.

Наголошується, що раніше при аналогічних обставинах були виявлені нові види. Частина вчених пов’язує те, що трапилося з глобальним потеплінням. У зв’язку з цим вчені намагаються спрогнозувати, що станеться, якщо льодовикові масиви на полюсах почнуть танути.

Це призведе до підвищення рівня моря приблизно на 216 футів (66 метрів). Будуть затоплені такі міста, як Маямі, Буенос-Айрес і Каїр.

Зміна клімату несе величезну загрозу для життя людей, так як може призвести до масового голоду, повеней, поширенню захворювань і багатьох інших наслідків. Крім того, економічний збиток буде величезним.
Businessinsider.com склав карти з докладним описом того, чим загрожує зміна клімату.

Так, Майямі та ряд інших міст на Східному узбережжі США опиняться під водою.

Изменение климата: катастрофа все ближе
В Європі затопленими виявляться Лондон, Венеція і повністю Нідерланди.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Повністю затопить Бангладеш, де зараз проживає понад 160 млн чоловік, а також Калькутти, населення якої становить 4,6 млн осіб.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Австралія втратить берегову лінію, де зараз проживає майже 80% її населення.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Шанхай виявиться зануреним у води Східно-Китайського моря.

Изменение климата: катастрофа все ближе
У Південній Америці затопленими виявляться басейн Амазонки і басейн річки Парагвай, що призведе до руйнування Буенос-Айреса і більшій частині території Парагваю.

Изменение климата: катастрофа все ближе
Африка, в порівнянні з іншими континентами, втратить найменше території. Однак спека і високі температури зроблять більшу частину її території безлюдною.

Изменение климата: катастрофа все ближе


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button