Екологія

Складено карти втрат незайманих лісів Землі (фото)

Вчені з Квінслендського університету спільно з фахівцями організації Wildlife Conservation Society склали карти змін площі незайманих лісів за останні десятиліття. Дослідження було опубліковане в журналі Nature.

Зібрані дані свідчать про те, що територія, зайнята такими лісами, скоротилася значно, на що має звернути увагу світове співтовариство.

Составлены карты потерь девственных лесов Земли

За словами авторів дослідження, незаймані ліси по всьому світу знищуються із швидкістю, яка викликає тривогу, зараз ці регіони потребують термінового захисту. У доповіді говориться, що площа таких лісів скоротилася майже на 10% з початку 1990-х рр. У той же час незаймані ліси на Землі є бар’єром, що перешкоджає катастрофічним змінам клімату.

Составлены карты потерь девственных лесов Земли

Найбільшими регіонами, де збереглися незаймані ліси, вважаються Південна Америка, Африка, Австралія, арктичні райони Північної Америки, Євразія, а також район Тибетського нагір’я.

На представлених ученими картах зеленим кольором позначені регіони з збереженими незайманими лісами. Плями рожевого кольору – території, що втратили ліси з 1993 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button