Наука

Виявлено прямий зв’язок між алкоголем і розвитком раку

Велике генетичне дослідження Оксфордського університету, Великобританія, підтвердило прямий причинно-наслідковий зв’язок між вживанням алкоголю і розвитком раку. Отримані результати, зокрема, пов’язують рак стравоходу і рак голови і шиї з вживанням спиртного.

Image by pen_ash from Pixabay

Вчені вже давно говорять про те, що між алкоголем і раком є зв’язок. Але дотепер було складно точно зрозуміти, як спиртне викликає розвиток хвороби. Річ у тім, що надмірне вживання алкоголю часто пов’язане з іншими шкідливими факторами, наприклад, неправильним харчуванням, курінням і відсутністю фізичних вправ. А, як відомо, все це підвищує ризик розвитку раку.

У цьому дослідженні був застосований новий підхід до вивчення зв’язку алкоголю з хворобою. Вчені зосередили свою увагу на варіантах генів, які, як відомо, пов’язані з більш низьким рівнем споживання алкоголю.

Відомо, що існує два генетичних варіанти, які знижують переносимість людиною алкоголю. Вони знижують здатність розщеплювати ацетальдегід, токсичну молекулу, що утворюється при метаболізмі спиртного організмом.

В ході дослідження були вивчені генетичні дані 150 000 добровольців з Китаю. Ця когорта завершила кілька обстежень, в яких вивчалося з пристрасті до алкоголю. Спостереження проходили більше десяти років. Також вчені вивчали їх стан здоров’я. Оцінка підтвердила, що суб’єкти з генами низької переносимості алкоголю споживали значно менше алкоголю, ніж ті, у кого не було цих варіантів гена.

В цілому, було виявлено, що у випробовуваних з однією або двома копіями будь — якого генетичного варіанту ризик розвитку раку був на 13-31% нижче.

Дослідження показало, що у людей з принаймні однією копією варіанту гена з низькою переносимістю алкоголю, але які регулярно вживали алкоголь, були значно вищі показники раку голови і шиї і раку стравоходу. Це вказує на те, що нездатність розщеплювати ацетальдегід може бути безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку.

«Ці результати показують, що алкоголь безпосередньо викликає кілька видів раку, і що ці ризики можуть бути вищими у людей з успадкованою низькою переносимістю алкоголю, які не можуть належним чином засвоювати алкоголь», — пояснив провідний дослідник проекту Пек Кей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button