Наука

Вченим вдалося зробити стовбурові клітини «невидимими» для імунітету

Застосування нової методики генної терапії дозволило вченим зробити стовбурові клітини «невидимими», з-за чого імунітет людини перестав сприймати їх, як загрозу. За словами співробітника університету Каліфорнії в Сан-Франциско Тобіаса Деуза, нова методика дає можливість створювати «універсальні» донорські тканини і органи, які не потребують підбору під них пацієнтів.

Причиною появи деяких важких хвороб стають порушення в роботі імунітету, коли він починає атакувати здорові тканини і органи. Вчені знайшли спосіб, як можна відновити роботу імунної системи: для цього необхідно пересадити пацієнту стовбурові клітини. Однак після пересадки імунітет сприймав дані клітини, як загрозу, від чого згодом руйнував їх.

Нова методика генної терапії базується на використанні редактора CRISPR/Cas9. Редактор дозволяє внести зміни у систему розпізнавання «свій-чужий». Так, активність генів B2m і Ciita, відповідальних за роботу вродженого та набутого імунітету, вчені знизили до нуля. А ось ген Cd47, навпаки, отримав кілька копій, він відправляє імунній системі ряд сигналів, що вказують на те, що деякі клітини руйнувати не варто. Тим самим генетикам вдалося пересадити стовбурові клітини «непомітно» для імунітету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button